Κυριακή 27 Αυγούστου 2017

Πρώτο «τρίποντο» για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Πρώτη νίκη του ΠΑΟΚ για φέτος, 3-1 την Κέρκυρα
Μετά από καλή εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-1 την Κέρκυρα στην Τούμπα και πήρε το πρώτο του τρίποντο σε δύο αγώνες στη φετινή Super League. Οι Πρίγιοβιτς (42΄), Πέλκας (54΄) και Μακ (59΄) πέτυχαν τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ η Κέρκυρα είχε ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι του Νούνες.
Ο Δικέφαλος της Θεσσαλονίκης έπαιξε καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο, όταν πέτυχε και τα δυο γκολ που του χάρισαν την νίκη. Αυτό ήταν το πρώτο από τα 7 εντός έδρας παιχνίδια που ο ΠΑΟΚ έδωσε χωρίς τους φιλάθλους του λόγω της ποινής που μεταφέρει από την περυσινή σαιζόν και τα γεγονότα του τελικού του Κυπέλλου.
 ΠΑΟΚ: Ρέι, Μαλεζάς, Κρέσπο, Μάτος, Λεβέκ (65' Πούγγουρας), Κάτσε, Σάχοφ, Τζάλμα, Πέλκας, Λημνιός (58' Μάκ), Πρίγιοβιτς (79' Κουλούρης). Κέρκυρα: Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Γκόμες, Κόντος (62' Μπάουμαν), Ντιόγκο, Σιόντης, Νούνιες (52' Επστάϊν), Ντουαλά, Ζορμπάς (75' Μεληκιώτης).