Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Ο Παναρκαδικός πέρασε μέσω Χαλκίδας στην κορυφή - Το Λουτράκι σκόνταψε με την Καλαμάτα

Ισόπαλο 0-0 έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στον Α. Ο. Λουτρακίου και τη Καλαμάτα. Μάλιστα, αν οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, τότε θα έχανε και το ματς!
Οι δύο ομάδες είχαν μερικές ευκαιρίες να σκοράρουν όμως δεν τα κατάφεραν και έμειναν στο μηδέν, ενώ στις καθυστερήσεις ο Χατζηστάμου έχασε μοναδική ευκαιρία τετατετ να δώσει το τρίποντο στο Λουτράκι αλλά αστόχησε.
ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Νίκος Μεσολόγγης): Διαμαντής, Χουστουλάκης, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μωρέδης, Τσώκος, Παπουτσής (66' Χατζηστάμου), Μάγγος, Κωβαίος (79' Χρυσαφίδης), Πούτσι (60' Ζερβός), Αποστολάκης.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κώστας Κλάδης): Θωμάς, Νινιός, Καλαγκάνης, Λένγκα, Ίλιεφ, Τσιμικλής, Γαλανόπουλος, Τορεζάνι, Αγγελόπουλος (86' Μπινιχάκης), Αθανασόπουλος (90'+2 Βορίλας), Κωνσταντινίδης (70' Καραλής).
Στην κορυφή της βαθμολογίας και με το απόλυτο έμεινε μόνος ο Παναρκαδικός , μετά την νίκη του και μέσα στην Χαλκίδα επί της τοπικής ομάδας με 3 - 0  , ενώ ο ο Παναργειακός σκόνταψε (0-0) μέσα στο ΔΑΚ Άργους με την Δόξα Νέας Μανωλάδας.
Πρώτες νίκες για Αιολικό (1-2 μέσα στη Βάρδα) και Ηρακλή Ψαχνών (1-0 τον ΑΟ Λεβάντε, στο ντέμπι των ουραγών), μεγάλο "διπλό"  (0-1) και ήττα  για την Ερμονίδας από τον Βύζαντα (0-1), ενώ χθες είχαμε την ΑΕ Σπάρτης να καταβάλει εύκολα με 3 - 0 στην πρωτεύουσα της Λακωνίας τον ηρωικό Κανάρη Νενήτων Χίου.