Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Στην αυλαία της αγωνιστικής στη Λεωφόρο ο ΠΑΟ 3 - 1 τον ΠΑΣ

Αήττητος στη Λεωφόρο και στο -3 από την κορυφή ο ΠΑΟ Έξι ημέρες πριν το κομβικό ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ο Παναθηναϊκός νίκησε στο «Απόστολος Νικολαΐδης» τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-1, στο τελευταίο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Super League.
Τα γκολ των «πρασίνων» πέτυχαν οι Καρέλης (17΄), Πέτριτς (60΄πέναλτι) και Αμπέντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 71΄ ο Τσάβες με νέο πέναλτι είχε μειώσει προσωρινά για τους Ηπειρώτες.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γ.Αναστασίου): Στιλ, Αμπέντ, Λαγός (66΄ Πράνιτς), Ζέκα, Μαρινάκης, Ατζαγκούν (77΄ Κουτρουμπής), Καρέλης (58΄ Μπεργκ), Ταυλαρίδης, Νάνο, Τελάντερ, Πέτριτς.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
(Γ.Πετράκης): Βελλιδης, Μπέριος (73΄ Μανιάς), Μιχαήλ, Ίλιτς (79΄ Φερφελης), Τσάβες, Ακόστα, Ναδάλες (68΄ Καρανίκας), Τσουκαλάς, Κοζορώνης, Στρούνα, Σκόνδρας

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 7ης αγωνιστικής της Super League:
Πλατανιάς-Πανθρακικός 4-0 (3΄ Τσουράκης, 15΄, 60΄ Μιλούνοβιτς, 88΄ Ράμος)
Πανιώνιος-Καλλονή 2-0 (11΄, 68΄ Μπακασέτας)
Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-0 (28΄ Μποτία, 70΄ Ιντέγε, 78΄, 90+4΄πεν. Φορτούνης)
Βέροια-Ατρόμητος 0-1 (46΄ Λε Ταλέκ)
Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 2-2 (40΄ Γιακουμάκης, 47΄πεν. Μάντζιος - 11΄, 20΄ Μαρκόφσκι)
Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη 1-1 (37΄ Σκουρτάι - 68΄ Νιέτο)
Ηρακλής-ΠΑΟΚ 3-3 (14΄ Μακρής, 43΄ Βέλλιος, 90+2΄ Μπαρτολίνι - 35΄ Πέλκας, 65΄ Μπερμπάτοφ, 77΄ Τζαβέλλας)
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (17` Καρέλης, 60`-πεν. Πέτριτς, 90`+3 Αμπέντ - 71`-πεν. Τσάβες)