Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη εκτός έδρας νίκη του Ηρακλή Ξυλοκάστρου. Νίκησε 1 - 0 στο Κιάτο την Θύελλα Κάτω Διμηνιού

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi_P7TCohhrRzP9hmiLXsUg_4NqzDRlC5fJYTLp4Wy24ZLwv1fxHZxT0abXNPZKSZr-rPM9NiZBYa_X_uHbBfYVedKe2Q4Bg8AWbTxHbqXhPFqGpxubhlUgQWm04qie4wf0yyUS9wtkROgN/s1600/f5232f81ee.jpgΑπόλυτος κυρίαρχος  στη Β΄ Κατηγορία   Κορινθίας  παραμένει ο Πανσολυγειακός όπου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής  ημέρας και στην επικράτησε με 2 - 1 επί  των Αγίων Θεοδώρων και βρίσκεται  στο +2 από Ισθμιακό και ΠΑΟ Κουταλά
Σε αγώνα ντέρμπι Άρης Αρχαίας Κορίνθου και  Προοδευτική Περιγιαλίου  αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 3 - 3 ενώ στο  Σολομό  ο ΠΑΟ Κουταλάς  επικράτησε με 4 - 1 επί της Προόδου Αγίου Βασιλείου,την στιγμή που στη Ξυλοκέριζα ο Σαρωνικός  έχασε με σκορ 3 - 5 από  τον Ισθμιακό.
Την πρώτη εκτός έδρας νίκη του, στο πρωτάθλημα, σημείωσε με 0 - 1,  στο Κιάτο επί της  Θύελλα Κάτω Διμηνιού ο Ηρακλής  Ξυλοκάστρου,
Οι παίκτες του Νίκου Κολιμάδη αγωνίστηκαν με πάθος και πήραν ένα χρυσό τρίποντο μέσα σε μια δύσκολη έδρα.
Μόλις στο 5ο λεπτό το Ξυλόκαστρο άγγιξε το γκολ, καθώς είχε δοκάρι με τον Μιχάλη Καφαντάρη, ενώ στη συνέχεια το ματς ήταν ισορροπημένο.
Ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και στο 60ο λεπτό έφτασε στο γκολ με σουτ του Κόλα από αριστερά.
Από εκεί και πέρα, οι παίκτες του Νίκου Κολιμάδη έπαιξαν με πάθος και κράτησαν τη νίκη.
Διαιτητής ο Αστερής με βοηθούς τους Τσάκωνα και Τσουχαντάρη.
ΘΥΕΛΛΑ ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Μανιώτης, Ψυχογιός, Μουζάκης, Κοντογιάννης, Κοντός, Κουτσοπιάς, Μπίζιος, Λέντερης, Βράκα, Σταυρόπουλος, Δεσποτέλης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: Φραντζής, Καλύβας, Πιέτρι, Κάσα, Κουρούμαλης, Ρούτσης, Καφαντάρης, Κόλα, Παπαδημητρίου, Σιώζος, Κλουτσινιώτης
Στο Ζευγολατιό τα Ταρσινά ΄97 συνετρίβισαν με 2 - 8 από  το Σπαθοβούνι , ενώ τέλος στα Εξαμίλια ο Άγιος Γεώργιος νίκησε με 1 - 0 τον ΠΑΣ Κλένια..