Δευτέρα 1 Ιουνίου 2015

Νίκησε στις καθυστερήσεις ο Ηρακλής Λεχαίου τον Ολυμπιακό Άσσου

Νικηφόρα τερμάτισε το πρωτάθλημα της Α2 Κορινθίας ο Ηρακλής Λεχαίου , καθως στον τελειταίο αγώνα του πρωταθλήματος , στο ντέρμπι κορυφής, κατόρθωσε να επικρατήσει στις καθυστερήσεις του Ολυμπιακού με σκορ 3 - 2.
Ο Ηρακλής Λεχαιου προηγήθηκε στο σκορ με τον Ολυμπιακο Ασσου να φέρνει το παιχνιδι στα ίσια με τον Ρουσιτα.
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΧΑΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΗΝ Α2 ΚΟΡΙΝΘΙΑΣΟι γηπεδουχοι ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ λίγα λεπτα αργότερα και έκλεισαν το ημιχρονο με 2-1. Στο Β'ημιχρονο χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες και απο τις δυο πλευρές αλλα ο Ρουσιτα για άλλη μια φορά έβγαλε τους κοκκινους απο την δύσκολη θέση και στο 75' ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2. Και ενω ολα έδειχναν οτι ο αγώνας θα έληγε ισόπαλος, ένα καλοχτυπημενο φάουλ απο τους γηπεδούχους στο 93' λεπτο εδωσε την νικη για τον Ηρακλή Λεχαιου και το τριποντο τερματίζοντας στην πρώτη θέση με διαφορά 12 βαθμών απο τον δεύτερο Ολυμπιακο Ασσου.
Μετα το τέλος του αγώνα οι δυο ομάδες βραβεύτηκαν για την επάνοδο τους στην Α1 Κατηγορια οπου θα αγωνίζονται την νεα αγωνιστική περίοδο 2015-2016.