Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

Έχασαν ο ΑΟ Ζευγολατιού από το Καμάρι και η Κόρινθος '06 στα Αθίκια - Ο Αστέρας Δερβενίου 5 - 0 τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου - Επεισόδια στους Αγίους Θεοδώρους

Dxw6p9hm
Την ήττα γνώρισαν οι δύο πρωταγωνιστές για τον τίτλο, Α. Ο. Ζευγολατιού και Κόρινθος '06 , στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας Κορινθίας.
Ο πρωτοπόρος και Κυπελλούχος Α. Ο. Ζευγολατιού έχασε με 1 - 0 στο Ξυλόκαστρο,από τον Πανκαμαριακό.

Μεγάλη νίκη και για τον Τενεάτη Αθικίων  που με χατ τρικ  του Κάτσικα νίκησε με 3 – 0 την Κόρινθο 2006.

Στο 36’ ο Κάτσικας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για  τον Τενεάτη. Με την επανάληψη και με την είσοδό του στον αγώνα ο Χατζόπουλος για την ομάδα της Κορίνθου  σημάδεψε  τα δοκάρια του Οικονόμου, ενώ  στο  49’  ο  Κάτσικας  έχασε ευκαιρία να διπλασιάσει  τα τερματά του για τους γηπεδούχους . Ο ίδιος το κατάφερε στο 80΄ γράφοντας το 2 – 0 για τον Τενεάτη   , ενώ στο 85΄ ο σκόρερ  εκμεταλλευόμενος  λάθος του Βουτσινά , κέρδισε πέναλτι σε τράβηγμα του Καλλά.  Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κάτσικας πετυχαίνοντας χατ τρικ γραφοντας το τελικό 3 – 0 για τον Τενάτη

ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ: Οικονόμου Αν, Κακούρος, Λέκκας,  Ποτήρης Γ., Ποτήρης Δ,(Τζαναβάρας Επ.), Μαρινός, Μπαλάφας, Σενής, Χισολάρι Δ.(68’ Οικονόμου Π. ), Δουβής,   Κάτσικας.Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκε και ο Παναγόπουλος

ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006: Τσαντάκης, Βουτσινάς, Φίλης, Οικονόμου Κ , Παππάς, , Καλλάς, Παπαδόπουλος, Αμπαδιωτάκης, Κοσμάς, Μητρόπουλος), (60΄Ραμαντάν),  Σουλιώτης ( 78’  Όντζι) , ‘Επαιξε για ένα ημίχρονο  και ο Χατζόπουλος.

Στο "Κώστας Βυζάς" στο Δερβένι ο Αστέρας πέτυχε το σκορ της ημέρας καθώς συνέτριψε με 5 - 0 τον ουραγό συνδημότη του, Ηρακλή Ξυλοκάστρου και πέρασε στην τρίτη θέση, ισοβαθμίζοντας την Ελλάδα Βέλου μετά την εντός έδρας ήττα της  με σκορ 1 - 4 , στο γειτονικό ντέρμπι από τον Πέλοπα Κιάτου.
Στη Νεμέα  σε ενδιαφέροντα αγώνα ο Παννεμεατικός  επικράτησε με 1 - 0 επί της Κορίνθου, η οποία φαίνεται επέστρεψε για 2η φορά στην ιστορία της στα "πέτρινα χρόνια", ενώ στο Συνοικισμό ο Κύψελλος Κορίνθου νίκησε με 4 - 1 πέρνωντας τρίποντο παραμονής,  την Θύελλα Πετρίου.
Στο "Γιάννης Στέφας" στα Ίσθμια ο Ολυμπιακός νίκησε με 4 - 1 τον καταδικασμένο με υποβιβασμό Α.Ο Σπαθοβουνίου, ενω τέλος την ίδια ώρα , στους Αγίους Θεοδώρους ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου επικράτησε με 2 - 3  κόντρα στους "αγίους", σε επεισοδιακό παιγνίδι όπου έπεσε πολύ ξυλο.