Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

Παναιτωλικός 4Χ4 διέλυσε την Καλλονή

Καταιγιστικός ο Παναιτωλικός επικράτησε με 4-0 της Καλλονής στο Αγρίνιο στο ματς που έριξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής. Χορταστικό θέαμα και αρκετά γκολ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσαν όσοι βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο του Αγρινίου.
Παναιτωλικός και Καλλονή μπήκαν μα επιθετικούς προσανατολισμούς στο παιχνίδι και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Μπόγιοβιτς στο 6΄και τον Λαμπρόπουλο στο 9΄.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πανηγυρίσουν πρώτοι όταν μετά το φάουλ του Γκάλο ο Μπόγιοβιτς με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 15΄΄. Ο Παναιτωλικός εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα της Καλλονής και έφτασε σε δεύτερο γκολ με τον Καμαρά στο 33΄. Δύο λεπτά αργότερα οι νησιώτες έχασαν την ευκαιρία να μπουν και πάλι στο παιχνίδι αλλά ο Μπρακάλι και το δοκάρι έσωσαν τον Παναιτωλικό στο σουτ του Λεοζίνιο.
Τελικά, η ομάδα του Μάκη Χάβου πήγε στα αποδυτήρια με αέρα τριών τερμάτων αφού ο Τζούνιορ σκόραρε με ένα καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή στο 37΄.
Ουσιαστικά το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν κάθε ελπίδα για να διεκδικήσουν κάτι όταν στο 55΄ο Ποντάνι αποβλήθηκε σωστά με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Έξι λεπτά αργότερα ο Μπόγιοβιτς χρίστηκε για δεύτερη φορά σκόρερ κάνοντας το 4-0 μετά το λάθος του Χωριανόπουλου.