Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

Σαρωτικός ο ΟΦΗ 3 - 0 τον Αστέρα Τρίπολης

Με πρωταγωνιστές τους Σίσιτς και Παπουλή -που πέτυχαν από ένα γκολ και δημιούργησα ένα ακόμα- η ομάδα του Αναστόπουλου κατάπιε 3-0 τους «Αρκάδες».

Οι «Κρητικοί» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που έγινε στο 50' με την κεφαλιά του Σίσιτς.
Έξι λεπτά αργότερα, ο Παπουλής εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Χακόμπο και έκανε το 2-0, για να γίνει το τελικό 3-0 με εντυπωσιακό σουτ του Λόπεθ στο 90ο λεπτό.
ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Κάρολ, Μπουλούτ (83' Βάντο), Γεωργίου, Ταυλαρίδης, Γαλανόπουλος, Κάλαϊτζιτς, Βερόν, Παπουλής, Σουμπίνιο (84' Ζόρντι Λόπεθ), Σίσιτς (68' Χόρχε Λόπεθ), Μάντζιος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τσιώλης): Χακόμπο, Φορμίκα, Μπαρτόλινι, Πουλίδο, Τσαμπούρης, Χουανίτο, Ράγιος (66' Μπακασέτας), Άλβαρες (56' Χούλι), Ουσέρο (36' Μπρέσκα), Ροτζέριο, Περόνε.