Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2022

Super League 2: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας / Στις καθυστερήσεις κρίθηκε το εναρκτήριο ματς της σεζόν Βέροια - ΠΑΟΚ Β' 1-1

Βέροια - ΠΑΟΚ Β' 1-1: Στις καθυστερήσεις κρίθηκε το εναρκτήριο ματς της σεζόν στην Super League 2!

Σέντρα σήμερα στο πρωτάθλημα της Super League 2. Χωρίς νικητή αλλά με ...συγκινήσεις ολοκληρώθηκε το παρθενικό ματς της σεζόν 2022-23 στην Super League 2!

Βέροια και ΠΑΟΚ Β' αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην Ημαθία με το αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων! Οι Θεσσαλονικείς του Πάμπλο Γκαρσία προηγήθηκαν στο 54ο με δεξί πλασέ του Ζήση Χατζηστραβού που στην κόντρα έπαιξε δις το «1-2» με τον Μπράντονιτς.

Στο φινάλε η περσινή πρωταθλήτρια του 1ου ομίλου πίεσε, είχε μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Φασίδη μόλις άουτ και τελικά ισοφάρισε στο 95' με εύστοχο πέναλτι του Καμερουνέζου Μπουόλι.

Στην εσχάτη των ποινών υπέπεσε ο Τασιούρας ανατρέποντας τον Φασίδη.

Βέροια (Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος, Μουχαλης, Μαραγκός (80′ Ισαακίδης), Στίκας, Παπαχρήστος, Μπλέτσας (58′ Μπελεβώνης), Μπούζας (80′ Ιωάννου), Μπουκουβάλας, Ορφανίδης (73′ Κατσούνης), Φασίδης, Μπουόλι.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κιτσάκης (46′ Γιαξής), Τασιούρας, Κωττάς (63′ Μιχαηλίδης), Μορικέλι, Ουεντραόγκο, Νινούα, Μπράντονιτς (73′ Σπυράκος), Ρικάρντο, Χατζηστραβός (79′ Σπυρίδης), Πανίδης (63′ Γκορτεζιάνι).