Κυριακή 10 Απριλίου 2022

Λεβαδειακός - ΑΕΚ Β' 2-2: Ο Χατζηεμμανουήλ κι οι «κιτρινόμαυροι» φρέναραν τον πρωτοπόρο! (Hls)

Λεβαδειακός και ΑΕΚ Β' αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα ματς με τέσσερα γκολ στα πρώτα 25 λεπτά, ενώ ο γκολκίπερ των «κιτρινόμαυρων» Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε πέναλτι του Πολέτο στο 60', φρενάροντας τον πρωτοπόρο του 2ου ομίλου της Super League 2.

Το πρώτο με πέναλτι (14', ανατροπή Μιτάι από Μεχία) και το δεύτερο με σουτ (21'), από ασίστ του Ιατρούδη.

Ωστόσο η αντίδραση των Βοιωτών ήταν εξίσου θυελλώδης και σε τέσσερα λεπτά έφεραν το ματς στα ίσα με σουτ των Κωνσταντινίδη (23', από πάσα του Μεχία) και Νίλι (25').

Μάλιστα θα μπορούσαν να γυρίσουν το ματς ...τούμπα, αλλά στο 60' ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε πέναλτι (ανατροπή Παναγιώτου από Τζούντα Γκαρσία) του Πολέτο που στην επαναφορά αστόχησε!

Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων σταμάτησε στις καθυστερήσεις και πλασέ του Βρακά.

Έτσι η δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ διατήρησε το αήττητο της για 4ο αγώνα (2ν. - 2 ισοπ)

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (73′ Βρακάς), Μπαρμπόσα (61′ Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73′ λ.τ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία (69′ Ευθ. Χριστόπουλος), Ιατρούδης (73′ Γκολφίνος), Μιτάι (90+1′ Ραντόνια).