Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

Νίκη Βόλου - Πανσερραϊκός 1-0: Από την άσπρη βούλα οι «κυανόλευκοι» - «Βράζουν» στον Πανσερραϊκό.

Νίκη Βόλου - Πανσερραϊκός 1-0: Από την άσπρη βούλα οι «κυανόλευκοι» (vids)

Επιστροφή στα τρίποντα για τη Νίκη Βόλου. Οι Θεσσαλοί επικράτησαν με το μίνιμουμ σκορ του Πανσερραϊκού, αφήνοντας τον στις θέσεις του υποβιβασμού (τελευταία νίκη τον Δεκέμβρη) στον βόρειο όμιλο της Super League 2.

Πολλά και δικαιολογημένα τα παράπονα των φιλοξενούμενων (εξέδωσαν ανακοίνωση στο ημίχρονο) αφού στη φάση που έκρινε το παιχνίδι, φαίνεται πως δεν υπάρχει περίπτωση πέναλτι. Την απόφαση του διαιτητή Μέγα, εκμεταλλεύτηκε ο Τσουκαλάς, όντας εύστοχος από την άσπρη βούλα στο 20' λεπτό της συνάντησης.

Ανακοίνωση κατά του διαιτητή Μέγα για το πέναλτι (δεν υπάρχει καμία παράβαση) στο ματς με τη Νίκη Βόλου εξέδωσε ο Πανσερραϊκός. «Ντροπή και αίσχος! Ντροπή και αίσχος για το ελληνικό ποδόσφαιρο, ντροπή και αίσχος για την ελληνική διαιτησία! Ευτυχώς στο σημερινό ματς υπάρχει η κάμερα για να καταγράψει τα διαιτητικά εγκλήματα εις βάρος της ομάδας μας! Η υπευθυνότητα μας και η σοβαρότητα μας ως ομάδα εκλαμβάνεται ως αδυναμία, αλλά ΤΕΛΟΣ! Θα μας βρείτε απέναντι σας παντού!»

Πάντως οι «κυανόλευκοι» είχαν ευκαιρίες, κυρίως με τον Τζιώρα για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, ωστόσο δεν ήταν αποτελεσματικοί και το 1-0 έμεινε ως το φινάλε.

NIKH ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Αλιατίδης, Παναγιωτίδης (78' Πάνος), Γρομητσάρης, Ανδρέου, Τσουκαλάς, Κυριακίδης, Μέτσε (67' Κουσκουνάς), Κάσσος, Βλαχομήτρος (67' Αθανασίου), Τζιώρας (90' Κυρίτσης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Καβουσάκης, Κεφαλάς, Δημητρίου (85' Δημητρίου), Ζέρης, Πίντο, Κρητικός (64' Έππας), Μαρκιόνι (78' Μαρκιόνι), Μέσσι, Κόνσι, Κανίς Παπαβασιλείου (46' Ντίαζ).