Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2021

«Δραπέτευσε» με Σανκαρέ 3 - 2 ο Παναθηναϊκός από το Περιστέρι.

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 2-3: «Δραπέτευσε» με Σανκαρέ

Παναθηναϊκός σε ένα ματς με αρκετές συγκινήσεις, πέρασε από το Περιστέρι, κερδίζοντας 3-2 τον Ατρόμητο με γκολ του Σανκαρέ στο 84ο λεπτό, μετά την ωραία προσπάθεια του Ενγκμπακοτό.

Οι δυο ποδοσφαιριστές των οποίων η συμμετοχή κρίθηκε στις...καθυστερήσεις

λόγω του προβλήματος που προέκυψε με τα δελτία τους, έκριναν και την αναμέτρηση στο Περιστέρι.

Οι Σανκαρέ, Ενγκμπακοτό πέρασαν στο ματς στην επανάληψη (60’) από τον Μπόλονι και στο 84’ συνεργάστηκαν, με τον δεύτερο να δημιουργεί και τον πρώτο από κοντά να εκτελεί – είχε και την τύχη με το μέρος του – διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 για την ομάδα του Παναθηναϊκού με αντίπαλο τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Βέλεθ στο 10’ σε μια φάση οριακή όπου ποτέ δεν είδαμε γραμμή για να φανεί εάν υπάρχει οφ σάιντ – είναι και ο Σένκεφελντ στη φάση και επηρεάζει – αλλά ο Ατρόμητος μετά το 25’ ήταν καλύτερος και ισοφάρισε στο φινάλε του πρώτου μέρους με τον Γούτα.

Ο Παναθηναϊκός μετά το τραγικό λάθος του Γιαννιώτη, πήρε εκ νέου προβάδισμα στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Καρλίτος αλλά ο Αγκάγιεφ απάντησε άμεσα για το 2-2, για να κριθούν τα πάντα στη φάση του 84ου λεπτού.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Παντελίδης): Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Γούτας, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς (22’ λ. τρ. Νάτσος) – Χαρίσης, Σάλομον – Γκάλο (70’ Ούμπιδες), Μουνίθ (81’ Γιακουμάκης), Αγκάγιεφ (70’ Στρούγγης)– Κωτσόπουλος (69’ Εντομβόνγι)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μπόλονι): Διούδης – Μολό, Βέλεθ, Σένκεφελντ (35’ λ. τρ. Νιάς), Χατζηθεοδωρίδης – Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο – Βιγιαφάνες (60’ Σανκαρέ), Χατζηγιοβάνης (76’ Ιωαννίδης), Καμπετσής (61’ Ενγκμπακοτό) – Καρλίτος (76’ Μακέντα)