Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020

«Βυθίστηκε» και άλλο ο Παναιτωλικός - Ο Βόλος τον ισοφάρισε στο96

Παναιτωλικός-Βόλος: Το γκολ του Μουνιέ για το 1-0  (vid)
Στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Super League, Παναιτωλικός και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους «κυανέρυθρους» να ισοφαρίζουν στο 96ο λεπτό.
Οι Αγρινιώτες που ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, προηγήθηκαν με τέρμα (παρθενικό) του Μουνιέ στο 41' αλλά για ακόμα μια φορά μέσα στη σεζόν φάνηκαν...αφελείς και σπατάλησαν την ευκαιρία να αυξήσουν τη διαφορά από τον τελευταίο Πανιώνιο.
Οι «κυανέρυθροι» τον τιμώρησαν με προβολή του Δημόπουλου στο 96΄΄, ενώ
ελάχιστα λεπτά πριν οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής των Μάντζη και Ντίας, μετά από χρήση του VAR.
Παναιτωλικός (Xάβος): Φερνάντες, Μαλής, Σίεστεντ, Τζανακάκης, Μάρτιν, Ντάλσιο, Αλβάρες (74’ Ταχάρ), Ρόσα, Ντάουντα (81’ Μπαϊροβιτς), Μουνιέ (86’ Ντουάρτε), Ντίας
Βόλος (Γκαγιέχο): Γκαραβέλης, Οικονόμου, Τσίκα, Δημόπουλος, Φερράρι (62’ Κάσες), Ντεντάκης (73’ Λύρατζης), Τσοκάνης (78’ Μπαλογιάννης), Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Τόρες, Μάντζης
΄=========
Δύο λευκές ισοπαλίες άνοιξαν την αυλαία της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η μία σημειώθηκε στη Νέα Σμύρνη ανάμεσα στον Πανιώνιο και την Ξάνθη και άλλη στη Λαμία, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την ΑΕΛ.
Ισοπαλία είχαμε και στην Τρίπολη καθώς ο Άρης έμεινε στο 1-1 με τον Αστέρα. Ο Ολυμπιακός με τέρμα του Χασάν στο 90' πέρασε από την έδρα του Ατρόμητου, ενώ με το ίδιο σκορ η ΑΕΚ επικράτησε του Παναθηναϊκού.
Εύκολο βράδυ είχε στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ τον οποίο νίκησε με 4-0. Ο Παναιτωλικός κρατούσε μέχρι το 90' μία πολύτιμη νίκη αλλά ο Βόλος στην τελευταία φάση του αγώνα κατάφερε να ισοφαρίσει.