Δευτέρα 26 Αυγούστου 2019

Φιλική "τριάρα" του Παναιγιάλειου στο Δερβενι επί του Αστέρα

Ο Παναιγιάλειος στον πρώτο εκτός έδρας φιλικό αγώνα του νίκησε 0 - 3 , στο Δερβένι ,τον Αστέρα.
Κάτω από αφόρητη ζέστη και σε συνδυασμό ότι ήταν το πρώτο παιχνίδι σε γήπεδο με συνθετικό χλοοτάπητα, που στο ξεκίνημα δυσκόλεψε στα πατήματά τους, τους ποδοσφαιριστές των Σπυρόπουλου – Λελούδα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 13′ λεπτό με τον Ηλία Μπίτρα με σουτ από το ύψος της περιοχής.
Στις αρχές του β’ ημιχρόνου ήταν η σειρά του Θανάση Σπυρόπουλου να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην αιγιώτικη ομάδα με ένα υπέροχο αριστερό διαγώνιο δυνατό σουτ, για να έρθει στο 83′ ο Βασίλης Μπούνας και να ολοκληρώσει με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής  την νίκη των μελανόλευκων πετυχαίνοντας το τελικό 3-0.