Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2018

Ο Άρης πέρασε με υπηρεσιακό τεχνικό από τη Ριζούπολη

Απόλλων-Άρης 1-2: Νίκη... υπηρεσιακή
Ο Άρης, με υπηρεσιακό τεχνικό τον Απόστολη Τερζή, νίκησε 2-1 τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη.
Ο Άρης ίδρωσε, αλλά επέστρεψε στις νίκες καταφέροντας να βάλει τέλος στο σερί των τεσσάρων ηττών και να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Ο Ματέο Γκαρσία πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ του πρωταθλήματος μόλις στα πρώτα 19 δευτερόλεπτα, όμως ο Άρης κατέρρευσε στα τελευταία πέντε λεπτά
του πρώτο ημιχρόνου, όταν δέχτηκε έξι τελικές και το γκολ της ισοφάρισης από τον Τριάδη στο 45’, σε μια φάση που ελέγχεται για οφ σάιντ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης βρήκε ξανά τις ισορροπίες του και παρά το γεγονός ότι τραυματίστηκε ο Ματέο Γκαρσία, πέτυχε το γκολ της νίκης, χάρη στην ποιότητα του Ντιγκινί και του Μπρούνο Γκάμα, που νίκησε τον Χουάντερσον.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Ματζουράκης): Χουάντερσον, Στάθης, Κύργιας, Λούκιτς, Οριουέλα, Σικαμπάλα 6, Ντ’ Ούρσο, (70’ Mπεντινέλι), Γκίνο, Κονέ, Τριάδης (77’ Ακόστα), Μάντζιος, (28’ Ελ Χέλβε)

ΑΡΗΣ (Τερζής): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντεθ (70’ Βαλεριάνος) – Μπάσα, Σιώπης, Γκάμα, Μαρτίνες, Γκαρσία (55’ Γιουνές) - Ντιγκινί (81’ Σόουζα)