Τρίτη 13 Μαρτίου 2018

Πέρασε από τα Περιβόλια η Παναχαϊκή

Με δύο γκολ από ισάριθμα κόρνερ του Αργυρόπουλου η Παναχαϊκή, πέρασε από τα Περιβόλια κερδίζοντας 2-1 τον ΑΟΧ/Κισσαμικό
Mε τη νίκη αυτή η ομάδα της Πάτρας συνέχισε το κυνήγι των δυο πρωτοπόρων Άρη και ΟΦΗ στο πρωτάθλημα της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν πρώτοι όταν ο Αργυρόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μωραΐτης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό του παιχνιδιού. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Βρονταράς ανέτρεψε τον Ξύδα και ο παθών με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Στη λήξη του ημιχρόνου δημιουργήθηκε σύρραξη μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων και ο Αργυρόπουλος χτύπησε τον Ξύδα. Το 1-2 σημείωσε ο Φωτάκης, ο οποίος με κεφαλιά από την μικρή περιοχή νίκησε τον Λαζαρίδη.
Οι συνθέσεις:
ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης (84' Βρεττός), Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (69' Αποστολίδης), Γκίνη, Λεμονής, Τασιούλης (69' Χαλκιαδάκης), Ξύδας, Λέο.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Ντάσιος, Μπουτζίκος (69' Πολίμος), Σωτηράκος, Λουμπαρδέας, Αργυρόπουλος (89' Μουστακόπουλος), Φουρλάνος, Στεργίδης (76' Πολυχρόνης), Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Μωραΐτης.