Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018

Η Δάφνη Εξαμιλών ισοφάρισε τον Αστέρα Δερβενιου στο 97΄

Μετά από ενάμιση μήνα καθυστέρηση ολοκληρώθηκε στο Κιάτο το παζλ της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας  Κορινθίας με την διεξαγωγή  44 λεπτών του αγώνα του Αστέρα Δερβενίου με την Δάφνη Εξαμιλίων που είχε αναβληθεί μέσα σε ένα μήνα δύο φορές..
Η πρώτη διακοπή του αγώνα που έγινε στο πλαστικό του Κιάτου, είχε συμβεί   στις 2 Φεβρουαριου  λόγω σφοδρής κακοκαιρίας και ενώ οι ομάδες είχαν αγωνισθεί  για 46΄ λεπτά  με τον Αστέρα να είχε προβάδισμα στο σκορ με 1 – 0.
Εν συνεχεία είχε οριστεί να γίνει την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου , αλλά αναβλήθηκε εκ νέου, αυτή τη φορά λόγω πένθους . Έτσι σήμερα, οι δύο ομάδες αγωνισθήκαν για 44 λεπτά ακόμα με τελικό σκορ το  ισόπαλο 1 – 1, καθώς η Δάφνη  ισοφάρισε στο 97΄ στις καθυστερήσεις του αγώνα