Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2017

Ο Ολυμπιακός Γυθείου πρωταθλητής «Χειμώνα» στην Α΄ κατηγορία Λακωνίας

Φινάλε πρώτου γύρου, σήμερα στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Λακωνίας με την διεξαγωγή της 11ης  (τελευταίας για το 2017) αγωνιστικής.
Ο Ολυμπιακός Γυθείου με τη νίκη του με 1 – 0 , στο Ξηροκάμπι επί του τοπικού Απόλλωνα , εκμεταλλευόμενος το ρεπό του ΑΟ  Πελλάνας Καστορείου , πέρασε επικεφαλής στην βαθμολογία και κατέκτησε  τον άτυπο τίτλο του « Πρωταθλητή Χειμώνα».
Αντίθετα  ο Ατρόμητος Συκέας έχασε έδαφος αφού έμεινε στο ισόπαλο 1 – 1 στους Μολάους  κόντρα  με τον Μολαϊκό.
Σαρωτικό πέρασμα από το Γεράκι επί του Κάστρου με 6 – 1 σημείωσε ο Ευρώτας Έλους, ενώ με το ευρύ 4 – 0  νίκησε  ο Πανγυθεατικός την  Άμιλλα Αγίου Ιωάννη.
Τέλος στη Συκιά ο Αγγελώνας επικράτησε με 3 – 0 επί του Λεωνίδα Γλυκόβρύσης και βελτίωσε τη βαθμολογική του θέση.