Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017

Ισόπαλο χωρίς γκολ το ντέρμπι Πανηλειακού - Καλαμάτας

pani_kala.jpgΙσόπαλο 0-0 έληξε το ντέρμπι Πανηλειακού - Καλαμάτας για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.
Οι ερυθρόλευκοι έχασαν την ευκαιρία να σκοράρουν με πέναλτι στο 20ο λεπτό, όταν η μπάλα βρήκε το χέρι του Καντούτση και ο Κρεββατάς δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ την εσχάτη των ποινών, καθώς ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας κατέβασε τα ρολά.
Ο Πανηλειακός έπαιζε με δέκα παίκτες από το 65ο λεπτό όταν αποβλήθηκε με δεύτερη και αυστηρή κίτρινη κάρτα ο Νιφοροπουλος.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Καπετανάκης, Νιφορόπουλος, Λεβαντής, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα (73΄ Χατζηστάμου), Σέου  (50΄ Μπουρλάκης), Κρεββατάς, Γκοτσούλιας, Σωτηρόπουλος
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Γκόμεζ, Παπουτσογιαννόπουλος (46΄ Καλογερόπουλος), Καντούτσης, Καμινιώτης, Ζαχαρόπουλος, Κουρέλλας, Ρονκάτο (82΄Χελάς ), Λιόλιος, Γουερέ, Τσεμπερίδης, Τσουλάκος (69΄ Σαραντόπουλος).