Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

Η 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE Απόλυτο νικών για τον Αγροτικό Αστέρα - «Διπλό» η Σπάρτη στη Καρδίτσα

Απόλυτο νικών για τον Αγροτικό Αστέρα - «Διπλά» για Σπάρτη, Τρίκαλα, ΛαμίαO Αγροτικός Αστέρας επικράτησε 5-3 την Καλλιθέα και έκανε το 3χ3 στο πρωτάθλημα της Football League. Στον Εύοσμο, το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το ισόπαλο 1-1. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Νεντίδη ήταν καταιγιστικοί και γρήγορα προήγηθηκαν με 3-1. Η Καλλιθέα μείωσε με τον Μουχτάρη στο 79', αλλά οι γηπεδούχοι με τα γκολ του Δεινόπαπα και του Ταϊανάν ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-2. Το γκολ του Γουόρτνετ στις καθυστέρησεις απλώς έγραψε το τελικό 5-3.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ν. Νεντίδης)Γιακουμής, Αργυρίου, Βαφέας, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Τεγούσης, Χατζής, Τάι (89′ Πάλλας), Φελίπε (89′ Γκέσιος), Δεινόπαπας (89′ Τριανταφυλλάκος), Πάτο.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Τ. Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μουκτάρης, Πάτας, Γκίνη, Μπέλης, Μάκο, Ηλιάδης (70′ Γουόρντεν), Τσίπρας, Σταματάκος.
«Διπλό» η Σπάρτη
Οι νεοφώτιστοι με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέρασαν από την δύσκολη έδρα της Κάρδιτσας. Σκόρερ οι Ηλιόπουλος και Αναστασόπουλος.                                                                               Αν. Καρδίτσας (Γ. Μάγγος): Κουτσόπουλος, Ζδράβος (46′ Τσόπελας), Δημόπουλος, Σμίλτος, Κισκαμπάνης, Φέτσης, Ντανκουά, Μοσχάκης (46′ Τσιατά), Τζέκος, Μπιτέλης (71′ Ελ Σαγιέντ), Μπλέντι.
Σπάρτη (Σ. Αντωνίου): Μελισσάς, Γκαλίτσιος, Καρτσαμπάς, Παπαχρήστος, Σιώπης, Αναστασόπουλος, Μπανούρης, Κατσίκης (90+1′ Χαδιάρης), Ηλιόπουλος (66′ Γιαννίτσης), Μπουντόπουλος (73′ Παναγιώτου), Αναστασάκος.

Η Λαμία πήρε σπουδαία νίκη μέσα στην έδρα της Καλλονής με 2-0. Η ομάδα του Τεννέ με σκόρερ τους Μπλάζιτς και Βασιλόγιαννη στο 12' και στο 17' γράψανε το τελικό σκορ.
Πρώτη νίκη για τα Τρίκαλα Η ομάδα του Γεωργιάδη μετά τις αποτυχίες στις πρώτες δύο αγωνιστικές ήθελε πάση θυσία τη νίκη κόντρα στον Αχαρναϊκό και την πήραν με σουτ του Μπαϊκαρά στο 53'.
Μετά τα συνεχόμενες ισοπαλίες με Λαμία και Άρη, ο Αιγινιακός νίκησε 2-1 τον Πανθρακικό. Τα γκολ για τους γηπεδούχους τα πέτυχαν οι Ζγκούρι και Γιαζιτζόγλου. Οι θρακιώτες μείωσαν με τον Χαλκιαδάκη.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής
Παρασκευή 25/11
Απόλλων Σμύρνης – Παναιγιάλειος 2-0 (20', 28'πεν. Διαμαντόπουλος)
Ο.Φ.Η. - Πανελευσινιακός 2-0 (11′ πεν. Χαντί , 41′ Μίκιτς )
Σάββατο 26/11
ΑΕΛ Καλλονή – Λαμία 0-2 (12' Μπλάζιτς, 17' Βασιλόγιαννης)
Αχαρναϊκός – Τρίκαλα 0-1 (53' Μπαϊκαρά)
Αγροτικός Αστέρας – Καλλιθέα 5-3 (20′,  59′, 82′  Δεινόπαπας, 56′ Φελίπε, 86′ Τάιαταν – 16′ Πάτας, 79′ Μουκτάρης, 90+5′ Γουόρντεν)
Αιγινιακός – Πανθρακικός 2-1 (36′ Ζγκούρι, 47′ Γιαζιτζόγλου – 67′ Χαλκιαδάκης)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Α.Ε. Σπάρτη 0-2 (12′ Ηλιόπουλος, 77′ Αναστασόπουλος)