Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Ο Καραμαλίκης χτύπησε τρεις φορές και ο Ζακυνθιακός 4 - 1 τον Α.Ο Λουτρακίου.

Ο Ζακυνθιακός  στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής, στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής,  πέτυχε νίκη παραμονής στο γήπεδο του Μαχαιράδο  καθώς επικράτησε με 4 – 1 του Α. Ο. Λουτρακίου.
 Η ομάδα της Ζακύνθου άνοιξέ το σκορ στο 18’ με πλασέ του Σκοζάι μετά από μοιραίο λάθος της άμυνας  του Λουτρακίου. Δέκα λεπτά αργότερα στο 28΄ ο Παπουτσής  για λογαριασμό  του ΑΟΛ  ισοφάρισε σε 1 – 1 με όμορφο πλασέ. Στην επανάληψη ο Ζακυνθιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία του αγώνα και  στο  52’ με κεφαλιά τον Καραμανλίκη  , παρά την υπερπροσπάθεια του Κόντη πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο ίδιος με τον ίδιο τρόπο , πέντε λεπτά αργότερα , 57΄ , μετά από αδράνεια  της άμυνας των ορανιε , ανέβασε το σκορ στο 3 – 1. Ο ίδιος στο 74΄ από κοντά πετειχε  χα τρικ  , σε νέα ολιγωρία της άμυνας του ΑΟΛ , παρα την προσπάθεια του Κόντη σημείωσε για την ομάδα της Ζακύνθου το τελικό 4 – 1

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ (Σπύρος Αντωνόπουλος): Χαρακτινός, Τσαλέκου, Κολοβάκης, Λιβέρης, Νίκου, Τζιαφέρης ( 46΄Μπαρμπαρούσης),  Κωστάκης, Καραμαλίκης ( 86’ Καλογέρης) , Πέττας (76΄ Κάρδαρης)  , Σούρμπης, Σκοζάι

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Νίκος Μεσολόγγης): Κόντης, Νώτης, Γκαρμίρης , Τσώκος, Σπέτσης ( 60΄ Χατζηστάμου), Μαυρέλης  ,  Παπουτσής,  Διαμαντόπουλος (61΄Ζερβός), Σιώκος, Χρυσαφίδης,  Σουσούνης.

Στους υπόλοιπους αγώνες  του 3ο όμιλου της Γ΄ Εθνικής, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής, ο Πανεελευσινιακός πέρασε με 0 - 1  από τη Μυτιλήνη επί του  Αιολικού , ενώ ο συγκάτοικος του στο βαθμολογικό ρετιρέ , Παναργειακός, επικράτησε εκτός με 0 - 3 επί του Αστέρα Μαγούλας. Ο Βύζας Μεγάρων έμεινε στη λευκή ισοπαλία με τον Παναρκαδικό, ενώ η Δόξα Μανωλάδας επικράτησε με 1 - 0 επί της Καλαμάτα. Τέλος άκοπα τρίποντα σημείωσαν Αχαϊκή και Ερμής Κιβερίου επί Α.Ο Κύμης και Μανδραϊκού καθώς  έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα., ενώ ρεπό είχε ο ΠΑΟ Βάρδας