Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Ξέφυγε με +5 ο Αστέρας Μαγούλας , Η Θήβα 1 - 0 τον Α. Ο. Λουτρακίου

Αποσπάστηκε στο + 5 από τους διώκτες του ο Αστέρας Μαγούλας. Η ομάδα του Βογιατζή επικράτησε 2-0 του Αστέρα Δρεπάνου και πλέον έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση άνοδος αν και το πρωτάθλημα έχει δρόμο. Οι Λούπας (58'), Λαμπρινάτος (70') αφού σημάδεψαν πρώτα τα δοκάρια βρήκαν στην συνέχεια τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο πρώτος σκόρερ στο 80' και ο δεύτερος στο 90' έκανε το 2-0.
Ντεμπούτο με το δεξί για τον Αυλωνίτη στον πάγκο της Θήβας. Η ομάδα της Βοιωτίας με τέρμα του Καρύδη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έκαμψε την αντίσταση του ΠΑΟ Λουτράκι (1-0) και έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου. Οι νικητές είχαν και ένα δοκάρι με τον Μπινιάκο στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης.
ΑΟ Θηβα: Γενιτσαρίδης, Ζυγογιάννης, Πέρρος, Καρύδης, Καραμπετιάν, Φύτρος, Νταφόπουλος (75Γκαράνης), Κωτσάλας, Μπινιάκος (90Πανουργιάς), Παπαδόπουλος (54Κατσογιάννης), Περιάλης.
ΠΑΟΛ: Βουρνάζος, Χατζηνικολής, Παινέσης (67Μούτσος), Βουτσινάς, Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου, Αποστολάκης (74Τσουμάνης), Χρυσαφίδης, Νάστος (81 Γεώργαρης), Σακελλαρίου.
Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχαν τα Λουκίσια. Η ομάδα της Εύβοιας άνοιξε το σκορ με τον Παπαδόπουλο και στο 73' ο Γίγας διαμόρφωσε το τελικό 2-0 απέναντι στην Ένωση Μιδέας που έχασε έδαφος για τον τίτλο αλλά ακόμη δεν έχει τελειώσει τίποτα.
Όσο ζει ελπίζει ο Πανναυπλιακός. Η ομάδα του Ναυπλίου έκαμψε την αντίσταση της αξιόμαχης και ιδιαίτερα φορμαρισμένης Χαλκίδας με 1-0 και έμεινε μέσα στο κόλπο της παραμονής. Ο Αντωνόπουλος στο 52' εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του ΑΟΧ και με κεφαλιά έκανε 1-0.
Ο Μακρής με πλασέ στο 32' νίκησε τον Δρόσο και χάρισε τη νίκη με 1-0 στην Δάφνη Ερυθρών με αντίπαλο τον Αίαντα Παραλίας. Βέβαια ο σκόρερ λίγο έλειψε να γίνει ο μοιραίος καθώς δυο λεπτά μετά το γκολ που πέτυχε αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.
Ένα γκολ μισή κατηγορία πέτυχε την Κυριακή το απόγευμα μέσα στο Δήλεσι ο Αγγελόπουλος. Ο άσος των Βρασιών στο 90' βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και χάρισε στην ομάδα του ένα πολύτιμο τρίποντο. Στις καθυστερήσεις ο Δημάκος είχε δοκάρι ενώ στο 20' έχασε πέναλτι ο Παππάς. Στο 70' αποβλήθηκε ο Παύλου και πέντε λεπτά αργότερα ο Κύρκος πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.
Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Κρανίδι και Πόρος. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Νεόφυτο στο 18' αλλά ο Χρήστου ισοφάρισε στο 52'. Τα δοκάρια σημάδεψαν οι Νεόφυτος (24'), Ξύδης (34') και Πέτγαζλης (67').
Το τέρμα του Σπ. Λαγού στο 7' ήταν αρκετό για τον Παναρκαδικό προκειμένου να πάρει τη νίκη μέσα στο Κιάτο επί του Πέλοπα. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τον Παναρκαδικό στα τελευταία τρία ματς και έτσι η ομάδα της Αρκαδίας ξέφυγε από την τελευταία θέση όπου πλέον βρίσκεται ο Πέλοπας.
ΠΕΛΟΠΑΣ: Χασαμπέλι, Ροθώνης, Μουρτζάκης, Στασινόπουλος Δ., Αντωνόπουλος, Παπαδημητρίου, Λίλιος, Σέγγας, Γουσελάς (56' Πετρόπουλος), Μπαλτζής, Μιχαλόπουλος (66' Σαμανίδης)
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Τσόγκας (70' Λαγός Γ.), Μπεντεβής, Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Ιωάννου, Δήμος, Τζανής (54' Μπακογιαννάκης), Λαγός Σπ., Σωπιάδης (88' ΑΚουλόπουλος).