Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020

Football League: Θρίαμβος για Ιωνικό, Θεσπρωτό, Ιάλυσο, Νίκη Βόλου!

Football League: Θρίαμβος για Ιωνικό, Θεσπρωτό, Ιάλυσο, Νίκη Βόλου! (βαθμολογία)

Με πέντε αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα (16/2) η 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Θρίαμβος του Ιάλυσου, σημαντικές νίκες για Ιωνικό, Θεσπρωτό, Νίκη Βόλου, ισοπαλία για ΑΟΚ και ΟΦΙ.
Στο ντεμπούτο του Νίκου Παντέλη στην τεχνική ηγεσία, ο Ιάλυσος συνέτριψε 4-0 τον Ολυμπιακό Βόλου με χατ τρικ του Κονέ και τέσσερις ασίστ του Μαστραντωνάκη.
Ο Θεσπρωτός, παρότι βρέθηκε να χάνει στον Ασπρόπυργο, νίκησε 2-1 την ομάδα της Δυτικής Αττικής, με δύο γκολ του Χαρίλαου Μπίκα.
Η Νίκη Βόλου έπιασε την 3η θέση, κερδίζοντας2-1 τον Διαγόρα, ο οποίος είχε και δοκάρι.
Εύκολη νίκη 3-0 επί του Αιγάλεω για τον Ιωνικό, ο οποίος μείωσε τη διαφορά από την 1η θέση.
Τέλος στο 0-0 έμειναν Καβάλα και Ιεράπετρα.
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ
Στην Καλαμάτα, η τοπική ομάδα νίκησε 1-0 την Τρίγλια με γκολ του Οσμάνατζιτς στο 27'. Δεύτερη νίκη (σε τρία παιχνίδια) με τον Νίκο Αναστόπουλο, ο οποίος είδε τους αντιπάλους του να χάνουν πολλές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Ευθυμιάδη στο 50', αλλά να μη σκοράρουν.
Στην Βέροια, τα Τρίκαλα ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 95ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Σταματή από το 12'. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πασάς διαμόρφωσε το τελικό 1-1, με πέναλτι, το οποίο κέρδισαν οι γηπεδούχοι από χέρι του Οικονομόπουλου.