Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017

Νικηφόρο ξεκίνημα για την Παναχαϊκή ΄με 2 - 0 επί των Τρικάλων

Μεγάλη νίκη της Παναχαϊκής με 2-0 επί των Τρικάλων στην Αγυιά, για την πρεμιέρα της Φούτμπολ Λιγκ  Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης
Με τέσσερις αναμετρήσεις έπεσε σήμερα Δευτέρα η αυλαία της 1ης αγωνιστικής της Football League
Πρεμιέρα με το "δεξί" έκανε η Παναχαΐκή σήμερα ,στη Πάτρα, με την νίκη της με 2 - 0 επί  του ΑΟ Τρίκλα. Τα τέρματα των Αχαιών σημείωσαν με σουτ ο Πολίμος στο 58΄ και ο Στεργίδης στις καθυστερήσεις ( 90+2) του αγώνα,
Παναχαϊκή (Σ. Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Γκίνο, Στεργίδης, Φωτάκης (85′ Αργυρόπουλος), Ελευθεριάδης, Μπιτσάκος, Λουμπαρδέας (73′ Σωτηράκος), Μουστακόπουλος, Μακρυδημήτρης, Μωραΐτης (77′ Φουρλάνος).
Α.Ο Τρίκαλα (Σ. Αντωνίου): Αποστολίδης, Βέρτζος, Κοτσώνης, Πάνος, Γκόλιας, Τόμιτς, Τζόκιτς, Ανδρεόπουλος (69′ Μπουντόπουλος), Μίλιεβιτς (84′ Γροντής), Ντίνας (60′ Καπός), Τσίπρας.

Με το "διπλό" έφυγε από τις Σέρρες ο ΟΦΗ που επικράτησε με 2 - 1 του
Πανσερεϊκού.
Ο Πόζογλου στο 36΄ είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Χαντί με σουτ ανοιγε το σκορ για τους Κρητικούς. Στο 63΄ο Κουτσιανικούλης  με σουτ ζευγάρωσε τα τέρματα του ΟΦΗ. Ο Πανσεραικός κατόρθωσε και μείωσε στίς καθυστερήσεις (90+3) του αγώνα.
Πανσερραϊκός (Π. Αμανατίδης): Ρίστιτς, Τσαμούρης, Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Στέβιτς (46′ Τσελεπίδης), Παπουτσογιαννόπουλος, Σιάκκας, Πόζογλου (70′ Φουσού), Τσιμίκας, Ρούτσης (70′ Δούμτσης), Γκούρτσας.
ΟΦΗ (Ν. Παπαδόπουλος): Στρέζος, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Κοιλιάρας, Κομεσίδης (79′ Ρούσσος), Νάστος, Οικονόμου (75′ Πορτουλίδης), Χαντί, Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Μάρτος (58′ Κουτσιανικούλης).

Στο Μενίδι ο Αχαρναϊκός με σουτ του Αρώνη στο 65΄ νίκησε 1 - 0 τον Απόλλωνα Λάρισας , πού είχε στο 87΄ οριζόντιο δοκάρι με τον Καρακατσάνη.
Αχαρναϊκός (Π. Δημητρίου): Πάντος, Γραμματίκας, Μπεκατώρος, Μεντής, Αφράτης, Αρώνης, Καζβιρόπουλος, Παπασάββας, Εζουμέζου (71′ Μεγαλοοικονόμου), Σταμούλης (9′ Ξαγοράρης (56′ Καρβουνίδης)), Ζαφειράκης.
Απόλλων Λάρισας (Κ. Μαργαρίτης): Φιρινίδης, Σάββας, Κουρτεσιώτης, Β. Ανδρέου, Παπαζαχαρίας, Χατζής, Σουλίδης (80′ Μίλιτς), Λαμπρόπουλος (60′ Αγροδήμος), Σαχινίδης, Βουτσιάς (71′ Καρακατσάνης), Μαυριάς.

Με 1 - 0 ο Κισσαμικός επικράτησε με σουτ του Ξύδα στο 55΄ επι της ΠΑΕ Καραϊσκάκης. Η ομάδα των Χανίων τερμάτισε τον αγώνα με 10 παίκτες  μετά την αποβολή στο 90΄του Τόλι.
ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γ. Πετρακής): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Λεμονής, Αρναούτογλου, Σάλιακας (69′ λ.τ Σελινιωτάκης), Γκίνη, Βρέττος, Ξύδας (81′ Ντάγκρας), Λεό (78′ Νικόλτσης).
ΠΑΕ Καραϊσκακης (Σ. Παπαβασιλείου): Μέλκας, Παπανίκου, Τσόντακης, Θεολόγου (87′ Μιχάλης), Καραγιαννίδης, Κόλλινς, Μακρής, Γυφτοκώστας (65′ Κυριάκης), Μακρίδης, Λουκίνας, Ευαγγέλου (46′ Χούσος).