Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

Ο Ολυμπιακός συνδύασε σκορ και ρεκόρ, νίκες για Ατρόμητο, ΟΦΗ

Και νίκη και over και με ανατροπή... ΟΦΗ - Παναιτωλικός 2-1
Ο Ολυμπιακός έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο τη χρονιά καθώς σκόρπισε στους πέντε ανέμους τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη (Απόλλων - Ολυμπιακός 0-5), διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες του και... έσπασε μερικά ρεκόρ ακόμη.
Στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος υποδέχτηκε τον Πανθρακικό και κατάφερε να ξεπεράσει την αρχική ισοφάριση , κερδίζοντας τους βαθμούς που τους διατηρεί στο κυνήγι της 2ης θέσης με σκορ 3-1. Τα τέρματα των γηπεδούχων, οι οποίοι εδραιώθηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, πέτυχαν οι Καραμάνος (24', 75') και Παπαδόπουλος (78'), ενώ για τον Πανθρακικό μείωσε ο Ιγκορ στο 60ο λεπτό.
Στο Ηράκλειο, ο ΟΦΗ χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή απέναντι στον Παναιτωλικό για να φτάσει στους τρεις βαθμούς της νίκης με σκορ 2-1. Τα τέρματα των Κρητών σημείωσαν οι Όγιος (23΄) και Παπάζογλου (66΄), ενώ η ομάδα του Μάκη Χάβου είχε προηγηθεί με το γκολ του Καμαρά στο 7ο λεπτό.

Την Κυριακή, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί στην Τούμπα τον Λεβαδειακό και ο Παναθηναϊκός την Ξάνθη, στα ματς που ξεχωρίζουν από τα υπόλοιπα. Καλλονή-Εργοτέλης, Αστέρας Τρίπολης-Βέροια, Πλατανιάς-Πανιώνιος, συμπληρώνουν το πρόγραμμα της δεύτερης δόσης, ενώ η αυλαία θα πέσει την Δευτέρα με την κρίσιμη αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία (όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την NOVA):