Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

ΛΥΓΙΣΕ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Ο ΒΥΖΑΝΤΑΣ- Σεφτές σε νίκες και γκολ για Παναχαϊκή!

Σεφτές σε νίκες και γκολ για Παναχαϊκή!
Η Παναχαϊκή πανηγύρισε την παρθενική της νίκη στο πρωτάθλημα κι έσπασε την «κατάρα» που την ήθελε να μην σκοράρει στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος!
Οι Αχαιοί κατέβαλαν την αντίσταση του Βύζαντα στο γήπεδο της Κάτω Αχαγιάς πραγματοποιώντας την ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα!
Η ομάδα των Μεγάρων προηγήθηκε στο 13' με την κεφαλιά του Βελέτη, όμως ο Μπρέσκα έφερε το ματς στα ίσα δυο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, στο 47΄. Τελικά οι «κοκκινόμαυροι» πήραν τη νίκη με 2-1 χάρη στο γκολ του Μαπούκου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων( 92΄)!
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005-ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 2-1 (47' Μπρέσκα, 90+2' Μακούκου - 13' Βελέτης)
Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης): Πίτκας, Βοσκόπουλος (λ.τ. 25' Κοκκίνης), Ντιόγκο, Σπίνουλας, Σαλαμαστράκης, Ντίνας (90+3' Κοιλιάρας), Ολίσε, Καραμανλής (λ.τ. 80' Φατιόν), Μπρέσκα, Γκούρτσας, Μαπούκου.
Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παναγόπουλος, Γρομητσάρης, Ταμπάκης, Μπιτσάκος, Ερρίκος, Βελέτης, Κοκόλης, Θ. Βλάχος (46' Αρναρέλης), Ντιαλό (55' Κρητικός), Ρεκλείτης, Μανδύλης (72' Σπαγής).