Κυριακή 30 Αυγούστου 2015

“Βόμβα” στην Τρίπολη! Μεγάλο “διπλό” ο Παναιτωλικός

Ο Αστέρας τις εντυπώσεις, ο Παναιτωλικός τους βαθμούς  Ο Αστέρας έχανε τις ευκαιρίες, ο Παναιτωλικός έβαζε τα γκολ με τον Ουάρντα στο 34' και τον Βιγιαφάνες στις καθυστερήσεις κι έτσι η ομάδα του Αγρινίου πέρασε νικηφόρα 2-0 από την Τρίπολη, για τη 2η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι σε όλο το α' ημίχρονο και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο 6' με τον Φούντα, στο 17' με τον Μάσα και στο 28' με τον Σανκαρέ. Τις άφησαν ανεκμετάλλευτες και το «πλήρωσαν», καθώς οι φιλοξενούμενοι σε μια από τις ελάχιστες φορές που βρέθηκαν σε θέση βολής κατάφερναν να σκοράρουν. Ήταν στο 34', ο Μάκος έβγαλε σέντρα από δεξιά και ο Ουάρντα με κεφαλιά έκανε το 0-1.
Ο Αστέρας συνέχισε και στο β' ημίχρονο να χάνει ευκαιρίες, όπως το ανάποδο «ψαλίδι» του Φούντα στο 49' ή οι κεφαλιές από εξαιρετική θέση του του Χαμντανί στο 62' και του Γιάννου στο 64'. Τα λεπτά κύλησαν, το γκολ δεν ήρθε για την αρκαδική ομάδα και σαν να μην έφτανε αυτό, στις καθυστερήσεις δέχθηκε και 2ο γκολ από τον Βιγιαφάνες κι έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 0-2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Κιτοκό (64' Μουκάμ), Γιαννούλης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Χαμντανί, Ιγκλέσιας (82' Δημούτσος), Φούντας, Γιάννου, Λανθαρότε, Μάσα (74' Σκουρτάι).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λιονέλ Μπότες: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κέβιν, Κούσας, Παπάζογλου, Μάκος, Μπεχαράνο (85' Παπουτσογιαννόπουλος), Πάολο Κόστα, Ουάρντα (67' Βιγιαφάνες), Κάπελ (80' Ρουσκουγιέδα), Μαρκόφσκι.