Δευτέρα, 12 Δεκεμβρίου 2011

Φινάλε του πρώτου γύρου στο παιδικό πρωτάθλημα της Κορινθίας

Φινάλε του Α΄ γύρου , το Σαββατοκύριακο , στο παιδικό ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Κορινθίας , το οποίο διεξάγεται σε τρεις ομίλους.
Στο Δερβένι , η παιδική ομάδα του Αστέρα με προπονητή τον Βασίλη Δημόπουλο επικράτησε με 5 – 3 της αντίστοιχης  παιδικής ομάδας της Ελλάδος Βέλου και βρίσκεται στη δεύτερη θέση στη βαθμολογία του Γ΄  ομίλου , με – 3 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο ομάδα του Ηρακλή Λεχαίου.
Την ομάδα του Αστέρα αποτελούν οι εξής παίκτες : Αλπογιάννης Αλέξανδρος , Βυζάς  Χρήστος, Γκούγκα  Τόνυ, Καλυτέρης  Θάνος, Καλυτέρης  Νίκος, Κανακάρης  Χρήστος, Κούκιος  Γιώργος, Λάτσινος  Δημήτρης, Λιθοξόου  Δημήτρης, Μελισσαρόπουλος  Γιάννης, Μελισσαρόπουλος  Σπύρος, Μερκούρης  Σταύρος, Μούγιος  Μάριος, Μουτάφης Γιώργος , Νικολούλιας  Δημήτρης, Πρίφτης  Βασίλης, Προδρομίδης  Αλέξανδρος, Σεφέρης  Χρήστος, Σταύρου  Φάνης, Τάφα  Τόνυ, Χιωτέλης  Δημήτρης και Ψαρρός  Αντρέας
Τα αποτελέσματα
 

Α΄ όμιλος
8η Αγωνιστική
ΠΑΝΣΟΛΥΓΕΙΑΚΟΣ – ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ      0 – 2
ΑΡΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ -  ΠΑΣ ΚΥΨΕΛΟΣ  6 – 0
ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΟΙ - ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ.         3 – 0
ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ '06      2 – 2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΟΙ                8 23 - 1 18
ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ                7 47 - 6 17
ΚΟΡΙΝΘΟΣ '06                 7 42 - 4 17
ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ                     7 25 -20 10
ΑΡΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ           7 17 - 18 10
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.           7 14 - 15 9
ΠΑΝΣΟΛΥΓΕΙΑΚΟΣ       7 9 - 33  6
ΠΑΣ ΚΥΨΕΛΟΣ              7 23 - 55 4
ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ.                 7 2 - 50   0

Β΄  όμιλος
8η Αγωνιστική
ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ -  ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     10 – 0   
ΑΟ ΣΟΛΟΜΟΥ - ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ.ΓΑΛΑΤΑΚ.  2 – 10
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛ.   1 – 6
ΔΑΦΝΗ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ  - ΠΑΣ  ΚΛΕΝΙΑ          2 – 2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔ 7 48 - 8 19
ΔΑΦΝΗ ΕΞΑΜ.                  7 44 - 8 17
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ          6 28 - 13 12
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ.                     7 39 - 28 12
ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ            6 26 - 18 12
 ΠΑΣ ΚΛΕΝΙΑ                     7 15 - 18 7
ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ                 4 13 - 32 3
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ              6 7 - 35 3
ΑΟ ΣΟΛΟΜΟΥ                  8 13 - 73 0

Γ’ όμιλος
7η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ - ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ    5 – 3
ΑΠΕΣΣΑΣ ΧΑΛΚΙΟΥ  - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ       6 – 1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΥ - ΠΕΛΟΨ ΚΙΑΤΟΥ   1 – 2
ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΧΑΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚ   4 – 3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΧΑΙΟΥ    7 35 - 17 18
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ   7 20 - 15 15
ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚ.        7 24 - 13 13
ΠΕΛΟΨ ΚΙΑΤΟΥ             6 24 - 17 12
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΥ 7 15 - 24 8
ΑΠΕΣΣΑΣ                        6 16 - 12 7
ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ             7 12 - 28 3
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ              7 13 - 33 3