Κυριακή 12 Μαΐου 2013

Πρεμιέρα με το δεξί γιά τα μπαραζ ο Α.Ο. Λουτρακίου - Νίκησε 3 - 2 τον Φοίβο Κρεμαστής

Πρεμιέρα με το δεξί έκανε ο Α.Ο. Λουτρακίου καθώς στο κατάμεστο "Θώδειο" στάδιο επικράτησε με 3 -2 του Φοίβου  Κρεμαστής Ρόδου κατά την 1η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ που οδηγούν στη Γ'  Εθνικη, παρουσία 1000 θεατών
Στο 19’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Αποστολάκη, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
 Στο 48’ ο Χρυσαφίδης με έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΛ, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι σε ανατροπή του Χρυσαφίδη από τον Λουτριώτη. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Φοίβου και την θέση του κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Καρύδας. Ο Αντωνίου ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 2-0.
Στο 70’ ο ΠΑΟ Λουτρακίου σημείωσε το 3-0 με τον Αποστολάκη.
Στο φινάλε όμως ο Φοίβος ανέβασε στροφές και στο 88’ ο Γκίνης μείωσε σε 3-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καρύκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.
ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Μπέκος, Τσουμάνης (63’ Βουτσινάς), Καρμοίρης, Τσώκος, Μαυρέλης, Παινέσης, Αντωνίου, Πέτρου, Χρυσαφίδης (73’ Γεώργαρης), Αποστολάκης (85’ Παυλάτος), Ζερβός
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ: Λουτριώτης, Θεοδοσίου (50’ Καρύδας), Αξιώτης, Σ. Ορφανίδης (46’ Δελαπόρτας), Λαμάι, Τζιβίλογλου, Φωτεινής, Γκίνης, Μπίλλιας, Μαθιός (80’ Καρύκης), Ν. Ορφανίδης

Την επόμενη Τετάρτη o A.O. Λουτρακίου αντιμετωπίζει στα πλαίσια των μπαράζ στην Νέα Πέραμο τον τοπικό Άτταλο.
Στην άλλη αναμέτρηση του  ομίλου, Θύελλα Ραφήνας - Άτταλος 4-1.

Με το δεξί… ξεκίνησε και  ο Μεσσηνιακός του Σταύρου Παπαδόπουλου, παρουσία 500 και πλέον φίλων του, από τους οποίους και 50 Λάκωνες εκδρομείς ,τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις, στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στη Νέα Γ΄ Εθνική κατηγορία, όπου  στο πλαίσιο του 13ου ομίλου. νίκησε το αξιόμαχο συγκρότημα του Ολυμπιακού Γυθείου με 2-1( 64΄ Χελάς , 68΄ Αθανασόπουλος -20’ Ντάνσον)
 Την ίδια ώρα ο Τροιζηνιακός επικράτησε στο γήπεδό του επί του Α.Ο. Φαλαισίας με σκορ 2-0 (55’ Στάυρου ,  67΄ Δρούγκας )
Παράλληλα την προσεχή Τετάρτη η καλαματιανή ομάδα θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο της Μεγαλόπολης τον Α.Ο. Φαλαισίας.