Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

Δύο στα δύο για τη Λάρισα, 3-1 τον Πανελευσινιακό

Αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, η Λάρισα επικράτησε άνετα του Πανελευσινιακού με 3-1 και παρέμεινε στην κορυφή της Football League, χωρίς βαθμολογική απώλεια μετά τις πρώτες δύο αγωνιστικές. Για τους «βυσσινί» σκόραραν οι Μαρουκάκης (13`, 57`) και Λαμπρόπουλος (67`), ενώ οι «σταχυοφόροι» μείωσαν προσωρινά με τον Μπλάνκο στο 65ο λεπτό.
Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε σέ Ζάκυνθο και Λαμία όπου οι τοπικές ομάδες έκαναν "σεφτέ" καθώς πανηγύρισαν , έκαστη, την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με το ίδιο σκορ.
Η Ζάκυνθος  επικράτησε εντός έδρας 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου με κεφαλιά του Κρολ, κι αφού πρώτα η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι στο 54΄.
Στη Λαμία η τοπική ομάδα νίκησε στο 74΄ με 1 - 0 τον Παναιγιάλειο, με σουτ του Πίντο, επτά λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο και στο.ντεμπούτο του Γιώργου Βαζάκα στον πάγκο των γηπεδούχων. Οι Αιγιώτες του Τζαναβάρα, που ήταν καλύτεροι, δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς δεν κατάφεραν να σκοράρουν.