Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

Ο Πανσολυγειακός 3 - 0 τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου, Πήραν το "Χ" στο τέλος οι Άγιοι Θεόδωροι

Άκρως ενδιαφέρουσα είναι το Σαββατοκύριακο και η 2η αγωνιστική , στο πρωτάθλημα της β' κατηγορίας Κορινθίας καθώς οι περισσότεροι νικητές της πρεμιέρας μάχονται μεταξύ τους.
Η αγωνιστική ξεκίνησε  σήμερα με τους αγώνες ντέρμπι ανάμεσα στον Πανσολυγειακό και τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου στο Σοφικό. Νικήτης  με σκορ 3 - 0 αναδειχθηκε ο Πανσολυγειακός. Αναμφίβολα ένα σκορ που δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα, καθώς η ομάδα του Ξυλοκάστρου παρουσιάστηκε στο γήπεδο αγνώριστη. Το Δ. Σ του Ηρακλή ευχαριστεί τους ανθρώπους του Πανσολυγειακού για την φιλοξενία. Πλέον η ξυλοκαστρινή ομάδα  επικεντρωνεται  στο παιχνίδι της Τετάρτης με τον Ισθμιακό για το κύπελλο Κορινθίας, που θα πραγματοποιηθεί στο Ξυλόκαστρο και ώρα 15:30μ.μ.
Στο άλλο ντέρμπι  της ημέρας Άγιοι Θεόδωροι και Ισθμιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, στο  της 2ης αγωνιστικής, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και με βάση την εικόνα του ματς, το δικαιούνταν
Η 2η αγωνιστική συνεχίζεται την Κυριακή με ένα ακόμα ντέρμπι στο Κιάτο όπου η Θύελλα Κάτω Διμηνιού μάχεται με την Προοδευτική Περιγιαλίου , την ίδια ώρα στο Ζευγολατιό τα Ταρσινά ’97 αντιμετωπίζουν τον Άρη Άρχαίας Κορίνθου. Στους υπόλοιπους αγώνες του προγράμματος ο Σαρωνικός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟ Κουταλά , ο Άγιος Γεώργιος την Πρόοδο Αγίου Βασιλείου και ο ΠΑΣ Κλένια το Σπαθοβούνι