Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2011

"Μπάρτσα" για φίλημα 2 - 0 στον Πόρο και με +2 στο "ρετιρέ"

Εδώ λίγα λεπτά η ομάδα της Κορίνθου , φιγουράρει στο βαθμολογικό "ρετιρέ" του 7ου ομίλου της Δ΄ Εθνικής, καθως σε εξ αναβολής αγώνα της πρεμιέρας , νίκησε στον Πόρο , την τοπική ομάδα με 2 - 0. Η "Μπάρτσα" με την νίκη της αυτή έχει το απόλυτο στους 4 αγώνες του πρωταθλήματος και βρίσκεται επικεφαλής στην βαθμολογία με +2 βαθμούς απο την δεύτερη Ένωση Ερμιονίδας.
Οι Κορίνθιοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, ήσαν καλά διαβασμένοι χτύπησαν εκεί που έπρεπε τον αντίπαλο και πήραν δίκαια μια σπουδαία νίκημε το "διπλό"..
Το σκορ άνοιξε στο 35΄ ο Μπαλτζής με ανάποδο ψαλίδι , μετά κόρνερ του Φίλη για την Κόρινθο . Δέκα λεπτά αργότερα ο Σεϊτάϊ  με σουτ διπλασίασε τα τέρματα των Κορινθίων.
ΠΟΡΟΣ: Γεωργούσης, Ευαγγελόπουλος, Μετσάνι, Μέλος, Παπαπέσιος, Κιοσές, Μπιζιώτας, Τζώρας, Χατζόπουλος, Μήτρου (70’ Βλάχος), Κούρκουλας (62’ Γιαννής)
ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Δημαράκης, Δερτιλής (89’ Τζουμάγκας), Φίλης, Παπαευθυμίου, Βαγγέλι, Σπυρόπουλος, Μπαλτζής (78’ Κουβίδης), Λουμπαρδέας (32’ Λαμπρογεώργος), Σεϊτάι, Δημητριάδης, Σιώκος

Την Κυριακή η Κόρινθος θα "φιλοξενήσει" στην έδρα της την ομάδα του Ασπρόπυργου.