Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017

Πάλαιψαν αλλά έχασαν Ζευγολατιό, Πέλοπας και Λουτράκι στη Γ΄Εθνική

Η 6η αγωνιστική στο 5ο , 6ο και 7ο όμιλο στη Γ΄ Εθνική κατηγορία.
Στον 6ο όμιλο η πρωτοπόρος Προοδευτική με γκολ του Καλαιτζίδη στο 75΄επικράτησε με 1 – 0 σε ενδιαφέροντα  εκτός έδρας αγωνα επί του Κερατσινίου.
Ο  Εθνικός,  στο Δημοτικό γήπεδο Ταύρου «Σ. Γιαλαμπίδης». επικράτησε με 2 – 0 με τέρματα του Μακρυγιάννη (16) και Στασινού  (45+) επί του Α.Ο. Λουτρακίου, σε αγώνα ντέρμπι.
Με το «διπλό» 2  - 1 που σημείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα, έφυγε η Ρόδος από το Κιάτο,.
Χωρίς νικητή ισόπαλος  1 – 1  έληξε ο αγώνας του Ασπρόπυργου με τον  Ιαλυσός Ρόδου
Στη Ρόδο ο Διαγόρας δύσκολα υπέταξε 0 στην επανάληψη  με τέρματα στο 70΄του Παναγιωτίδη και στο 77 του Ούγκο 2 –την ουραγό ομάδα του Α. Ο. Ζευγολατιού, ενώ ΄τελος ρεπό είχε ο Ιωνικός.

0

Στον 5ο όμιλο ο πρωτοπόρος  Αστέρας Αμαλιάδας έχασε βαθμούς στην έδρα του μετά το ισόπαλο 2 – 2 με την Αχαϊκή, ενώ Διαγόρας Βραχνεΐκων επικράτησε με 2 - 1  επί του Πανηλειακού. Στο Βλαχιώτη ο Αστέρας  επικράτησε με 2 - 0  επί του Παλληξουριακού, σκορ με το οποίο νίκησε και η Καλαμάτα την Ζάκυνθο. Στη Βαρδα ο τοπικός ΠΑΟ επικράτησε με 1 – 0 επί του Παναρκαδικού, ενώ στο Λεωνίδιο η ουραγός τοπική ομάδα έχασε με 0 – 2 απο τον Τσικλητήρα Πύλου, στο ντέρμπι της ουράς .

0

Στον 7ο όμιλο ο πρωτοπόρος Αήττητος  Σπάτων επικράτησε με 2 - 0 στη Μυτιλήνη, επί του Αιολικού , ενώ η Χαλκίδα έφυγε από τη Σαντορίνη με το ισόπαλο 2 – 2  με τον  Πανθηραϊκό. Η ομάδα της Εύβοιας είχε προηγηθεί με δύο γρήγορα τέρματα στο 23 όμως οι γηπεδούχοι  ακριβώς στο 90΄ πήραν  την ισοπαλία
 Στο Άργος ο Παναργειακός  έμεινε στο «στείρο» αποτέλεσμα με την Τριγλία Ραφήνας, ενώ στη Ραφήνα η Θύελλα πήρε το πόντο της ισοπαλίας , 2 - 2 με τον Ερμή Κιβερίου στις καθυστερήσεις του αγώνα. Μεγάλη εκτός έδρας με 3 – 0 σημείωσε η Ερμιονίδα επί του Ταμηναϊκού.  Ρεπό είχε ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής.

Αιολικός-Αήττητος Σπάτων 0 - 2
Ταμυναϊκός-Ερμιονίδα 0 - 3
Παναργειακός-Τρίγλια Ραφήνας 0 - 0
Πανθηραϊκός-Χαλκίδα 2 - 2
Θύελλα Ραφήνας-Ερμής Κιβερίου 2 - 2

ΡΕΠΟ: Διαγόρας Αγίας Παρασκευής