Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015

Τοπίο στην ομίχλη - Οριστική διακοπή στο ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Τοπίο στην ομίχλη - Οριστική διακοπή στο ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός Ορατότης μηδέν... στους Ζωσιμάδες! Η ομίχλη "έπνιξε" το γήπεδο του ΠΑΣ Γιάννινα κι έπειτα από τη διεξαγωγή του αγώνα με... δόσεις, λόγω των επανειλημμένων διακοπών, ο διαιτητής Αρετόπουλος αποφάσισε την οριστική παύση του...
Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, όμως, στο 14' και 50'' ο αγώνας διεκόπη, λόγω πυκνής ομίχλης κι άρχισε και πάλι έπειτα από 50 λεπτά.
Ο αγώνας που διεξαγόταν με... δόσεις, άρχισε εκ νέου. Παίχτηκαν μόλις εννέα λεπτά και στη συνέχεια ο Αρετόπουλος σφύριξε τη διακοπή του και πάλι, καθώς δεν αραίωνε η ομίχλη. Επειτα από λίγα λεπτά, ο διαιτητής ξανακάλεσε τους παίκτες στη σέντρα. Παίχθηκε ολιγόλεπτο ποδόσφαιρο κι ο Αρετόπουλος σφύριξε την οριστική του διακοπή, αφού η κατάσταση δεν βελτιωνόταν.
Πλέον, αναμένεται ο ορισμός των υπόλοιπων 65 λεπτών της αναμέτρησης. Ο κανονισμός αναφέρει ότι το ματς πρέπει να διεξαχθεί τη Δευτέρα με ώρα έναρξης και πάλι στις 19:30. Ωστόσο, υπάρχει πρόβλημα, τόσο λόγω ομίχλης όσο και γιατί ο ΠΑΣ αγωνίζεται την Τετάρτη στις 17.15 για το Κύπελλο.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Στρούνα, Κοροβέσης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, ριβέρα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Χαρίσης, Τσάβες, Ναδάλες
Παναθηναϊκός: Στιλ, Μπούρμπος, Χουχούμης, Ταυλαρίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Ζεκα Μπούι, Ντίνας, Ατζαγκούν, Καρέλης

* Στο Περιστέρι, Ατρόμητος και Καλλονή έμειναν ισόπαλοι χωρίς σκορ, ενώ και στη Λιβαδειά, Λεβαδειακός και Εργοτέλης μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις με σκορ 1 - 1(7΄ Σοτέλο - 10΄ Γιουσούφ).
Ο αγώνας του ΟΦΗ με τη Νίκη Βόλου έχει ματαιωθεί με υπαιτιότητα των φιλοξενούμενων.

Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα με το ντέρμπι της Θράκης ανάμεσα στην Ξάνθη - και τον Πανθρακικό.