Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021

Super League 2: Διπλά για Αιγάλεω, Καλλιθέα, Κηφισιά. Ισοπαλίες για ΠΑΟΚ Β' και Βόλο / Αύριο Παναθηναϊκός Β΄ - ΑΕΚ Β΄.

Super League 2: Διπλά για Αιγάλεω, Καλλιθέα, Κηφισιά. Ισοπαλίες σε Νέα Ευκαρπία και Βόλο

Η Κηφισιά κέρδισε στην Άρτα τον Καραϊσκάκη (2-0) και είναι η μόνη ομάδα που ντούμπλαρε τις νίκες της, μέχρι στιγμής, στη δεύτερη αγωνιστική της Super League 2. Εκτός έδρας νίκες και για τους άλλους Αθηναίους, αφού το Αιγάλεω νίκησε στην Ζάκυνθο (1-0) και η Καλλιθέα στην Ιεράπετρα (2-1).

Άνοιξε λογαριασμό στις νίκες στην Super League 2 το Αιγάλεω καθώς επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Ζακύνθου και έτσι έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα καθώς στην πρεμιέρα είχε αναδειχθεί ισόπαλο (1-1) με τα Χανιά εντός έδρας. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Αρναρέλλης. Να σημειωθεί ότι πριν το ματς υπήρξαν απρόοπτα  με απαγόρευση στις ομπρέλες παρά την έντονη βροχόπτωση.

Στον Βόρειο όμιλο, η Νίκη Βόλου αναδείχθηκε ισόπαλη 2 - 2 στο ντέρμπι με την Βέροια που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις . Στη Νέα Ευκαρπία ο ΠΑΟΚ Β’ αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανσερραϊκό (1-1). Αναβλήθηκε τέλος η συνάντηση της Καβάλας με την Αναγέννηση Καρδίτσας, καθώς δεν εκδόθηκαν τα συμβόλαια των παικτών των γηπεδούχων.

Η ταυτότητα της 2ης αγωνιστικής

Α' ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Β'-Πανσερραϊκός 1-1 (52' Ινγκασον - 27' Κανίς)

Νίκη Βόλου-Βέροια 2-2 (36' Τζοβάρας, 80’ Τσουκαλάς - 30' Ράμος, 95’ πέναλτι Πασάς)