Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020

Football League: Μοιρασιά στο θεσσαλικό ντέρμπι, Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα 2-2

Football League: Μοιρασιά στο θεσσαλικό ντέρμπι, Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα 2-2 (βαθμολογία)
Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της Θεσσαλίας ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και τα Τρίκαλα. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν μόλις στο 4' με γκολ του Κέρι, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ριζογιάννη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου τα Τρίκαλα ισοφάρισαν σε 1-1, ενώ ο Φαζός στο 51' με αυτογκόλ έγραψε το 2-1.
Οι «ερυθρόλευκοι» όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη καθώς ο Φαζός στο 73' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα παίρνοντας έτσι το αίμα του πίσω.
Ολυμπιακός Βόλου (Παπαδόπουλος): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης (66' Ναβαλόν), Φαζός, Τσιάρας, Κουτσιανικούλης (79' Σκοπελίτης), Κέρι, Μητρόπουλος (57' Ράντι), Τσίτας, Πόζογλου.
Τρίκαλα (Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου (79' Λώττας), Τεγούσης, Γρηγορόπουλος (71' Γιαννίτσης), Τσίπρας, Σταματής (87' Άλεξιτς).

Football League
(16η αγωνιστική)

Καλαμάτα – Νίκη Βόλου 0-2 (58'-84' πεν Ροχάνο)
ΠΟ Τριγλίας – Βέροια 0-0
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα 2-2 (14' Κέρι, 74' Φαζός / 45+ Ριζογιάννης πεν, 52' αυτογκόλ)
Θεσπρωτός – Διαγόρας 1-2 (71' Μπίκας / 60'-64' Γλυνός)
Ιάλυσος – Αιγάλεω 1-0 (59′ Χειρίτραντας)
Καβάλα – Ασπρόπυργος 0-0
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός 0-0