Τετάρτη, 26 Σεπτεμβρίου 2018

ΠΑΟΚ - Άρης και άλλα τρία ματς σήμερα - Θύελλα Καμαρίου - Ηρακλής: Αναβολή λόγω κακοκαιρίας

O καθρέπτης του Κυπέλλου Ελλάδας
Με τις αναμετρήσεις στον 4ο και στον 7ο όμιλο, συνεχίζεται σήμερα η 1η αγωνιστική ημέρα της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη για τον 4ο όμιλο. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το OTE Sport 1 HD.
ΠΑΟΚ και Άρης θα συναντηθούν μετά από 4,5 χρόνια καθώς η τελευταία μεταξύ
τους αναμέτρηση έγινε στις 16 Μαρτίου 2014. Επρόκειτο για αγώνα για το πρωτάθλημα της Super League, στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και έληξε ισόπαλο 1-1. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ με 3-1, στον αγώνα του πρώτου γύρου.
Νωρίτερα, για τον ίδιο όμιλο παίζουν στις 16:30 Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης (OTE Sport 3 HD) ενώ την ίδια ώρα για τον 7ο όμιλο θα αναμετρηθούν Ξάνθη - ΟΦΗ (OTE Sport 2 HD.
Στις 19:00, επίσης για τον 7ο όμιλο, η Νίκη Βόλου υποδέχεται την Κέρκυρα (OTE Sport 2 HD)
Την αναβολή του αγώνα ανάμεσα σε Θύελλα Καμαρίου και Ηρακλή (27/9) για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας αποφάσισε η ΕΠΟ.
Την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου και ώρα 16:30 θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Νάξου το παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας Θύελλα Καμαρίου-Ηρακλής.
Ο προγραμματισμένος για την Πέμπτη 27/9 αγώνας αναβλήθηκε με απόφαση της αρμόδιας επιτροπής της ΕΠΟ, ύστερα από σχετικά αιτήματα που υποβλήθηκαν εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών που κατέστησαν αδύνατη τη μετακίνηση των δύο ομάδων στην Νάξο

Αναλυτικά, το σημερινό πρόγραμμα:
7oς Ομιλος (16:30) Ξάνθη-ΟΦΗ: Τζοβάρας (Νικολαΐδης, Πάτρας, 4ος Κοτσάνης)
4oς Ομιλος (16:30) Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης: Ντάουλας (Ψηλός, Νικολάου, 4ος Στάμου)
4oς Ομιλος (19:00) ΠΑΟΚ-Άρης: Σιδηρόπουλος (Κωσταράς, Απτόσογλου, 4ος Σέζος)
7oς Ομιλος (19:00) Νίκη Βόλου-Κέρκυρα: Πανητσίδης (Παπαδάκης, Πάντσης, 4ος Μελτζανίδης)

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του κυπέλλου ανά όμιλο:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
25/9 Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2
3/10 Θύελλα Καμαρίου – Ηρακλής 16:30

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ – Λαμία (δεν έχει οριστεί)
25/9 Βόλος – Απόλλων Λάρισας 5-1

3ος ΟΜΙΛΟΣ
25/9 Ιεράπετρα – ΑΟ Χανιά Κισσαμικός 0-2
2/10 Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 17:30

4ος ΟΜΙΛΟΣ
26/9 Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης 16:30
26/9 ΠΑΟΚ – Αρης 19:00

5ος ΟΜΙΛΟΣ
27/9 Άρης Αβάτου – Παναχαϊκή 16:30
27/9 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 21:30

6ος ΟΜΙΛΟΣ
25/9 Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Τρίκαλα 1-1
25/9 Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης 2-1

7ος ΟΜΙΛΟΣ
26/9 Ξάνθη – ΟΦΗ 16:30
26/9 Νίκη Βόλου – Κέρκυρα 19:00

8ος ΟΜΙΛΟΣ
27/9 Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου 16:30
3/10 Πανιώνιος – Λάρισα 17:30.

* Από κάθε όμιλο προκρίνονται δύο ομάδες.