Κυριακή 21 Μαΐου 2017

Χαρές και πανυγήρια στο Ζευγολατιό για την παραμονή του ΑΟΖ στη Γ Εθνική

Ο θάνατός σου, η ζωή μου...
Το Ζευγολατιό πανηγυρίζει , ο ΑΟΖ τα κατάφερε και παραμένει στην Γ΄ Εθνική.
 Τα πάντα κρίθηκαν  σήμερα την τελευταία (30η) αγωνιστική  μετά την ισοπαλία με 1 - 1 που απέσπασε ο Α.Ο. Ζευγολατιού, στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο με αντίπαλο την Αχαϊκή

Η ομάδα του Παντελή Κολλιάκου πήρε προβάδισμα στο 32΄με τον Ζάρκο, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Δυτικής Αχαΐας με τον  Ρουμπάτο στο 83. Για την Αχαϊκή, ο αγώνας με το Ζευγολατιό, ήταν ένα δυνατό τεστ εν όψει του τελικού του Κυπέλλου Γ' Εθνικής την Κυριακή 28 Μαΐου με αντίπαλο τον Καραϊσκάκη

Από την άλλη μεριά η Δόξα Μεγαλόπολης δεν κατόρθωσε να κρατηθεί στην κατηγορία. Σήμερα έχασε με το ευρύ 5 - 0 στη Μυτιλήνη από τον Αιολικό, Η ομάδα του Ηλία Κατσούλα  ήθελε καλύτερο αποτέλεσμα από τους Βοχαΐτες, για τη παραμονή τους , κάτι που ήταν πολύ δύσκολο. Έτσι από την νέα περίοδο θα αγωνίζεται στο τοπικό πρωτάθλημα της Αρκαδίας...
Εκτός από την Δόξα Μεγαλόπολης την κατηγορία αποχαιρετά και η Παναχαϊκή , η οποία αναδείχτηκε πρωταθλήτρια του ομίλου και από τη νέα περίοδο θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής. Σήμερα η ομάδα της Αχαΐας με δυο τέρματα ( στο 45 και στο 90΄) του Ελευθεριάδη νίκησε στο Κρανίδι την Ένωση Ερμιονίδας

Εκτός έδρας νίκες σημειωσαν επίσης η Χαλκίδα με 2 - 1 (78' Κωβαίος / 38'-60' Βεζιρτζόγλου), στο Λουτράκι και με το ίδιο σκορ ο ΠΑΟ Βάρδας (47' Καλογέρης / 5'-12' Καρούτης), στο Αργος επί του Παναργειακού.
Στην Αμαλιάδα ο  Αστέρας επικράτησε με 2 - 1  (18'-71' Σταθάτος / 43' Ευθυμίου πεν) της Θήβας, ενώ στη Τρίπολη ο Παναρκαδικός με τέρμα του Σαλαπάτα επικράτησε με 1 - 0 επι του Φωστήρα. Ρεπό είχε ο Τσικλητήρας Πύλου