Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017

"Γκάζι" για τίτλο και άνοδο από Πανευρωστινιακό και Λυκοποριά - Νίκες για τους πρωτοπόρους στο Γ1 όμιλο

Φωτογραφία του χρήστη Πανευρωστινιακός Γ.Α.Σ.
  Στο Γ2 όμιλο στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής, τα πρωτοπόρα Ταρσινά έμεινε στο 1 - 1 εκτός έδρας με την Αναγέννηση Κιάτου, με αποτέλεσμα οι ομάδες της Δυτικής Κορινθίας Πανευρωστινιακός και ΑΟ Λυκοποριάς, μετά τα νικηφόρα αποτελέσματα με 2 - 0 και 6 - 0 επί Παμφενεατικού και ΑΟ Λαύκα , αντίστοιχα την πλησίασαν στο ελάχιστο και όχι να διεκδικούν απλά την άνοδό τους στην Β κατηγορία άλλα να διεκδικούν τώρα και τον τίτλο του πρωταθλητή. . 

Φωτογραφία του χρήστη Revista.gr.
Ο Άετος Κρυονερίου νίκησε σε αγώνα ντέρμπι τον Α.Ο Ασπροκάμπου με  3 -1 και διατήρησε τις  ελάχιστες ελπίδες που έχει για άνοδο. 
Τέλος ο ΑΟ Λεχαίου σάρωσε με 6 - 0 τους Νέους Στιμάγκας. 


15η Αγωνιστική 
Αναγέννηση Κιάτου - Ταρσινά '97  1 - 1
ΑΟ Λεχαίου - Νέοι Στιμάγκας  6 - 0
Πανευρωστινιακός - Παμφενεατικός 2 - 0
ΑΟ Λυκοποριάς - ΑΟ Λαύκας  6 - 0
Αετός Κρυονερίου - ΑΟ Ασπροκάμπου 3 - 1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σε 15 αγώνες
1
Ταρσινά '97
42 - 14
35
2
Πανευρωστινιακός
38 - 14
34
3
ΑΟ Λυκοποριάς
39 - 21
33
4
Αετός Κρυονερίου
27 - 13
31
5
ΑΟ Ασπροκάμπου
33 - 21
27
6
ΑΟ Λεχαίου
28 - 21
21
7
Παμφενεατικός
22 - 29
13
8
Αναγέννηση Κιάτου
19 - 35
7
9
ΑΟ Λαύκας
12 - 50
4
10
Νέοι Στιμάγκας
6 - 48
4


Στο Γ1΄ όμιλο, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής οι τρεις διεκδικητές της ανόδου Ποσειδώνα Κ. Βρύσης, Εθνικό Ξυλοκερίζης και Αστέρα Κορίνθου νίκησαν εντός έδρας  Απέσσα ( 3 - 1), Αίαντα Κορίνθου (4 - 1) και ΑΠΣ Αγιάννη ( 3 - 1), αντίστοιχα.  
Σε άλλους αγώνες Αετός Αγγελοκάστρου - ΑΣ Λουτρακίου 0 - 1 και ΑΟ Μαψού - ΑΟ Σολομού 2 - 0.  Ρεπό είχε το Σοφικό '05. 


16η Αγωνιστική 

 Εθνικός Ξυλοκερίζης - Αίας Κορίνθου 4 - 1
ΑΟ Μαψού - ΑΟ Σολομού 2 - 0
Ποσειδών Κ. Βρύσης - Απέσσας 3 - 1
Αστέρας Κορίνθου - ΑΠΣ Αγιάννης 3 - 1
Αετός Αγγελοκάστρου - ΑΣ Λουτρακίου 0 - 1
Ρεπό το Σοφικό '05

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1
Ποσειδών Κ. Βρύσης
15
37 - 13
35
2
Εθνικός Ξυλοκερίζης
15
37 - 10
32
3
Αστέρας Κορίνθου
15
31 - 14
32
4
ΑΠΣ Αγιάννης
15
34 - 17
27
5
ΑΟ Μαψού
14
22 - 26
23
6
Αίας Κορίνθου
15
27 - 26
22
7
Απέσσας
15
30 - 39
20
8
ΑΣ Λουτρακίου
14
21 - 29
14
9
Αετός Αγγελοκάστρου
14
19 - 32
10
10
Σοφικό '05
14
15 - 34
8
11
ΑΟ Σολομού
14
15 - 48
1