Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

Τα νεοφώτιστα Ψαχνά μόνα τους στο «ρετιρέ», Κόρινθος και Απόλλωνας ακολουθούν στον πόντο.

Ο «νεοφώτιστος» Ηρακλής Ψαχνών με δύο κεφαλιές του Ντελέκου στο 15΄και του Φαρούκ στο 23΄ επικράτησε με 2 – 0 των Χανίων και βρίσκεται μόνος επικεφαλής στον Α’ όμιλο της football league 2 , καθώς ο Παναιγιάλειος έκοψε την φόρα της Ρόδου καθώς απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1 – 1 στο νησί των «Ιπποτών». Στο σκορ προηγήθηκε ο Μαραγκουδάκης με κεφαλιά στο 40΄ για τους Ροδίτες και ισοφάρισε για τους Αιγιώτες του Τζαναβάρα , ο Ιορδανίδης , στο 74΄ με κεφαλιά . Έτσι μετά την απώλεια 2 βαθμών η ομάδα της Ρόδου , υποχώρησε στην 4η θέση της βαθμολογίας καθώς , την πέρασαν , στον πόντο ο Απόλλωνας Σμύρνης μετά την νίκη του με 2 – 0 , στην Κρήτη , επι του Ολυμπιακού Χερσονήσου με σουτ του Καραδέμητρου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και του Λαζανά στο 52΄, όπως και η Κόρινθος που πήρε τον αγώνα με τον Κεραυνό Κερατέας στα «Χαρτιά». Η ομάδα της Κερατέας μηδενίστηκε για τρίτη φορά αφού δεν παρατάχθηκε ούτε σήμερα και η αποπομπή της από το πρωτάθλημα της Football League 2, είναι Οριστική. Στα «χαρτιά» πήρε το τρίποντό του και ο Πλατανιάς Χανίων κόντρα στην Αγία Παρασκευή. Στον Ασπρόπυργό η τοπική ομάδα με γκολ του Λύγκου στο 65΄επικράτησε 1 – 0 του Ρούφ, ενώ στα Μέγαρα η Παναχαϊκή αν και είχε πάρει προβάδισμα στο σκορ με το σουτ Δαμιανίδη στο 9΄ δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο της νίκης , καθώς ισοφαρίστηκε σε 1 – 1 με πέναλτι του Στρατάκη από τον Βύζαντα. Τέλος ο Αίας Σαλαμίνας και ο Πανηλειακός έμειναν στο 0 – 0.