Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 1-1: Τη μπουκιά μέσα απ' το στόμα... / Βόλος - Άρης 0-2: «Σβηστό» διπλό για τους Θεσσαλονικείς

Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 1-1: Τη μπουκιά μέσα απ' το στόμα...

Πιο κοντά από ποτέ στο παρθενικό του «διπλό» στη Super League έφτασε ο Πανσερραϊκός με το οποίο μάλιστα θα έκανε άλμα εξάδας, ωστόσο οι αλλαγές του Ατρόμητου μίλησαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και το τελικό 1-1 αφήνει με το... παράπονο την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία.

Μια ακόμη φορά που οι καθυστερήσεις «πληγώνουν» τους Σερραίους οι οποίοι προηγήθηκαν με τον Χατζηστραβό στο 40', δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα για 90 λεπτά,

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: Άξιζαν νίκη οι Ηπειρώτες

Σε ένα ματς που φάνηκε να τελειώνει από το 35ο δευτερόλεπτο με το γκολ για τον ΟΦΗ από τον Μαρινάκη, έγινε θρίλερ με τον ΠΑΣ να είναι πολύ ανώτερος, να χάνει ευκαιρίες και να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1 με τον Εραμούσπε στο 86'. Άξιζαν τη νίκη οι παθιασμένοι φιλοξενούμενοι, αποδοκιμάστηκαν οι γηπεδούχοι που έμειναν χωρίς νίκη για τέταρτο ματς.

Ο ΟΦΗ βρήκε το γκολ στην πρώτη του επίθεση, στα 35 δευτερόλεπτα! Από δημιουργία των Ντίκο, Μαρινάκη και Ριέρα, ο Νίκος Μαρινάκης βρήκε

Α΄ Κορινθίας (9η αγωνιστική): Τρένο ο ΑΟ Λουτράκι πέτυχε το 9Χ9 . "΄Εβρεξε" γκολ στο Ξυλόκαστρο

Με την 9η αγωνιστική συνεχίστηκαι , σήμερα Σάββατο (11/11/2023), το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Κορινθίας με αρκετά ενδιαφέροντα παιγνίδια.

Ασταμάτητο τρένο ο ΑΟ Λουτρακίου καθώς πέρασε με το μίνιμουμ σκορ και από την έδρα (γήπεδο  Κλένιας) του  Ατρόμητου Χιλιομοδίου, σημειώνοντας το 9Χ9 στο πρωτάθλημα.  Ο  Πέλοπας Κιάτου, μετά την  απώλεια των πρώτων του βαθμών (0-0) το περασμένο  Σάββατο στο Πετρί, επεστρέψε στις νίκες καθώς στην έδρα του επικράτησε με 3 - 1 του Άρη Βοχαϊκού .

Την ίδια ώρα ο Τενεάτης Αθικίων, στο γήπεδο έχασε με 0 - 1 από την Θύελλα Πετρίου, ενώ και στο Λέχαιο ο Κύψελος Κορίνθου γνώρισε την ήττα με 2 – 3 απότην Ελλάδα Βέλου.

Ο ΑΟ Ζευγολατιού έχασε με 0 – 3 στην έδρα του από τον Ισθμιακό, ενώ  και στους Αγίους Θεοδώρους,η τοπική ομάδα επικράτησε με 3 - 1 επί του ουραγού Ολυμπιακού Άσσου

Στο Ξυλόκαστρο «έβρεξε» γκολ καθώς ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου συνέτριψε με 6 – 0 τον Πανσολυγειακό, ενώ τέλος ρεπό είχε ο Αστέρας  Δερβενίου.