Δευτέρα 14 Απριλίου 2014

Αμαζόνες για… φίλημα, 9-0 τη Δόξα Πηγαδακίων

Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση, οι Αμαζόνες Κορινθίας διέλυσαν τη Δόξα Πηγαδακίων με 9-0, φτάνοντας τους 16 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.
Οι παίκτριες του Χρήστου Καρσιώτη, δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα και «καθάρισαν» νωρίς – νωρίς την αναμέτρηση.
Η Βουγιουκλάκη (10’), άνοιξε το σκορ, ενώ ήταν αυτή που πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και το 2-0. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση η Δαρσινού, η οποία με δύο τέρματα (21’ και 30’), διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Με την έναρξη της επανάληψης (48’), η Βαρσάμη πέτυχε το 5-0, ενώ η ίδια σημείωσε και το 6-0 στο 62’, αλλά και το 7-0. Η Γκότση στο 75’ ανέβασε το σκορ στο 8-0, για να ολοκληρώσει το θρίαμβο των Αμαζόνων η Βαρσάμη στο 92’, κάνοντας το τελικό 9-0, με το 4ο προσωπικό της τέρμα.
Απούσα από την αναμέτρηση ήταν η Ναταλία Δερμεντζόγλου, η οποία ρήξη συνδέσμων και θα μείνει εκτός αγώνων για περίπου δύο μήνες.
ΑΜΑΖΟΝΕΣ: Ορφανουδάκη, Βύρλα (46’ Βαρσάμη), Γιαννοπούλου, Οικονόμου, Ξύδη (46’ Λεονταρίτη), Μαρινου, Βουγιουκλάκη, Δαρσινού, Γκότση, Γεωργοπούλου, Καπετανοπούλου (62’ Σεννή)