Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2013

Φιλική πεντάρα (5-1 ) του Πανεμεατικού επί του Πέλοπα Κιάτου

Εύκολη νίκη για Νεμέα, 5-1 τον Πέλοπα Κιάτου (video)Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, ο Παννεμεατικός επιβλήθηκε του Πέλοπα Κιάτου με 5-1, δείχνοντάς ότι αρχίζει να βρίσκει ρυθμό. Οι γηπεδούχοι ήταν «καταιγιστικοί».
Αρχικά πέτυχαν το 1-0 με σουτ του Παππά, έξω από την περιοχή, με τον Λακόβ να φέρει ευθύνη, αν και στη συνέχεια είπε «όχι» σε προσπάθειες των Μυργιώτη, Μαρτίνου, Παλυβού, ενώ μπλόκαρε και την εκτέλεση πέναλτι του Μάκη Μυργιώτη, παράβαση που παραχώρησε ο ίδιος στον επιθετικό της Νεμέας.
Το 2-0 σημείωσε ο Παπουτσής, έπειτα από υπέροχη πάσα του Μαρτίνου.
Το 3-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Μυργιώτης, μετά από όμορφη ενέργεια του Τσιάκου.
Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Κωστούρος, ο οποίος αρχικά με εντυπωσιακή κεφαλιά μπροστά από τον Κολιμάδη εκμεταλλεύτηκε άψογα την πολύ όμορφη σέντρα του Χουσελά, πέτυχε το 4-0, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 5-0 λίγο αργότερα με ψύχραιμο πλασέ, μετά από λάθος στην άμυνα του Πέλοπα.
Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Μιχαλόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο οποίος είχε και σουτ στο δοκάρι του Τσιλιγκίρη.