Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Ολυμπιακός Άσσου και Κόρινθος ΄06 προελαύνουν σε Β2 και Β1 Κορινθίας

Β2 Κατηγορία

Ο Ολυμπιακός Άσσου με το "τρίποντο" που πήρε στα 'Χαρτιά" από τον Κεραυνό Μεγάλου Βάλτου παραμένει επικεφαλής στην βαθμολογία του ομίλου με + 2 βαθμους από την Δάφνη Πουλίτσας που επικράτησε με 3 - 0 της Λαύκας.
Στη Λυκοπορία ο τοπικός ΑΟΛ άφησε βαθμούς καθώς ο αγώνας με τα Ταρσινά ΄97 έληξε με το ισόπαλό 1 - 1 , ενώ την ισοβάθμισε  ο Απέσσας Χαλκίου που πέρασε από τον Ασπρόκαμπο, με το ευρύ 5 -0 με τερματα του Μπάρτζη του Βέργου , του Χασανλάρι και δύο του Τσάκωνα. Ο Απέσσας τελείωσε τον αγώνα  με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Σελαμάι με 2η κίτρινη.
Άνετα επικράτησε  ο ΑΟ Ζευγολατιού, καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4-0 της Θύελλας Λεοντίου, με γκολ του Παπαχρόνη στο 10’, του Ντόκου στο 36’, του Νάκου στο 45΄και του  Ι. Γιαννακόπουλου  στο 74’ ενώ ο τελευταίος είχε και δοκάρι, τρία λεπτά αργότερα.
Με το σαρωτικό 7 - 0 επεβλήθηκαν οι Νέοι Στιμάγκας του Ατρόμητου Μποζικών , ενώ ο Αρατος στο Βασιλικό επικράτησε με 2 - 1 του Παμφενεατικού. Τέλος ρεπό είχε ο Παμβοχαϊκός.

Β1 Κατηγορία
Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε στο Συνοικισμό η Κόρινθος ΄06 , με 3 - 1 επί της Περαχώρας και προηγείται στο πόντο της Δάφνης Εξαμιλίων που νίκησε εκτός έδρας με 3 - 0 τον Ποσειδώνα Κυράς Βρύσης. Στο Μαψό η τοπική ομάδα νίκησε 1 - 0 τον ΑΣ Λουτρακίου και τον προσπέρασε στην 3η θέση, ενώ με το ίδιο σκόρ επικράτησε εκτός έδρας και η Πρόοδος Αγίου Βασιλείου στον Κουταλά επί της τοπικής ομάδας. Το Σοφικό ΄05 επικράτησε με 7 - 3 επί του ΑγίουΓεωργίου, ενώ ο Φωκάς Ατρχαίων Κλεωνών πήρε τρίποντο στα "χαρτιά"  επί του ΠΓΣ Κόρινθος. Στον Άγιο Ιωάννη η τοπική ομάδα Αγιάννης, επικράτησε με 2-1 επί του Αίαντα Αγονορίου, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, αν και στο τέλος λίγο έλειψε να δεχθεί την ισοφάριση. Τέλος με το ίδιο σκορ επικράτησαν και τα Νέα Αστέρια Λουτρακίου επί του Αστέρα Κορίνθου.

ΑΟ ΜΑΨΟΥ - ΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 1-0
ΝΕΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 2-1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ Κ. ΒΡΥΣΗΣ - ΔΑΦΝΗ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ 0-3
ΦΩΚΑΣ ΑΡΧ. ΚΛΕΩΝΩΝ - ΠΓΣ Η ΚΟΡΙΝΘΟΣ 3-0 α.α
ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΄06 - ΑΟ ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ 3-1
ΠΑΟ ΚΟΥΤΑΛΑ - ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 0-1
ΑΠΣ ΑΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΙΑΣ ΑΓΙΟΝΟΡΙΟΥ 2-1
ΣΟΦΙΚΟ ΄05 - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7-3