Δευτέρα 11 Οκτωβρίου 2010

Στο τέλος, νίκησε ο Α.Ο. Λουτρακίου και έχασε ο Πέλοπας

Ο Χρυσαφίδης στο 88 έστειλε στους επτά ουρανούς τους φιλάθλους του ΑΟΛ στον αγώνα με τον Παναρκαδικό (1-0). Η ομάδα του Πετρινιώτη ήταν καλύτερη και είχε δοκάρι με τον Κολιάκο στο 53ο λεπτό.
ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Πλούμπης, Δημαράκης, Τσάτσος, Χατζηνικολής, Νάστος (71' Παναγιωτόπουλος), Γκαρμίρης (63' Αποστολάκης), Κολιάκος, Παπαμετζελόπουλος, Χρυσαφίδης, Μαυρέλης, Πενέσης.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ζαντιώτης, Ιωάννου, Μπούτας, Σελλής, Τσιόγκας, Δήμος, Πετρόπουλος, Κοσκολός, Κουλόπουλος (60' Τζιανής), Μπακογιαννάκης (70' Αποστολόπουλος), Σ. Λαγός (85' Γ. Λαγός)

Έσπασαν καρδιές στον αγώνα του Παναργειακού με τον Πέλοπα Κιάτου που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με πέναλτι του Παπούλια στο φινάλε (2-1). Ο Τσακώνης στο 6 είχε ανοίξει το σκορ για τον Παναργειακό αλλά στο 44 ο Παπαβασιλείου ισοφάρισε για τον Πέλοπα.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κοψαχείλης, Παπαδόπουλος, Ταράτσας, Παπαπέσιος, Τσιμπανάκος, Λιάρος (73' Παπούλιας), Ζαραφωνίτης (73' Παναγιωτάρακος), Χόντζαϊ, Τσακώνης, Νικολέττος (90' Σάιντ), Κολιοκώστας
ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ: Χασαμπέλι, Βράκας, Βαρδάλας, Στασινόπουλος Δ., Παπαβασιλείου, Παπαδημητρίου, Μάρης Γ. (66' Λίλιος), Σαμανίδης (66' Ροθόνης), Μάρης Χ., Μπαλτζής, Σέγγας

Το Κρανίδι έμεινε όρθιο στα Λουκίσια και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0). Η ΑΕΚ Ερμιονίδας που μέχρι την Κυριακή είχε μόνο νίκες στο πρωτάθλημα, έχασε τους πρώτους βαθμούς αλλά παράμεινε αήττητη.
Χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες η Θήβα ξεπέρασε το εμπόδιο του Πανναυπλιακού (3-0). Ο Κοτσαλάς στο 3 άνοιξε το σκορ και στο 21 ο Ευθυμίου έκανε ακόμη πιο εύκολα τα πράγματα για τους γηπεδούχους. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 71 ο Μπούνας.
Τα πάντα συνέβησαν στο δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση ανάμεσα στο Δήλεσι και την Δάφνη Ερυθρών (1-1). Ο Κατσούλας στο 61 άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους αλλά ο Κομίνης με πέναλτι πέντε λεπτά πριν από το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
Μετά από ματς γεμάτο ένταση Βρασιές και Πόρος έμειναν στο 0-0. Οι δυο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με εννέα (!) καθώς αποβλήθηκαν οι Αδάμης Δ. (81), Καλατζής (90), Παπαδόπουλος (50) και Συριώτης (75).
Στο δεύτερο ημίχρονο ξέσπασε η Ένωση Μιδέας που κέρδισε 3-0 την Χαλκίδα. Ο Νότης στο 50 άνοιξε το σκορ για να ακολουθήσουν ακόμη δυο τέρματα από Δερμιτζάκη (53) και Σταυριανόπουλο (61).