Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

“Μαντινάδα” και στη " Βασίλισσα του Βορρά" ο Εργοτέλης

Με γκολ πέναλτι του Χαντί, ο Εργοτέλης επικράτησε στο “ουδέτερο” Καυταντζόγλειο με 1-0 της Βέροιας και παραμένει αήττητος μετά από 6 αγώνες.
Οι Κρητικοί κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο Ορέστες ανέτρεψε τον Ρομάνο μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι και ο Χαντί ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 51ο λεπτό.
Βέροια (Κάανεν): Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Ορέστες, Μπάρμπας (82' Βεργώνης), Αμαραντίδης, Τραπ, Μπεν, Ζεζίνιο (72' Μπαργκάν), Καλτσάς, Όστοιτς (72' Ντα Κόστα), Μρντάκοβιτς.

Εργοτέλης (Πετράκης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Μεχία, Σαρρής, Πίτσος, Καρντόσο (64' Πελέ), Κοζορώνης, Χαντί, Μπαμ Μπαμ (60' Μπαντιμπανγκά), Ρομάνο (81' Μπουχαλάκης), Αναστασάκος.