Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Στην Football League Το «γύρισε» η ΑΕΚ, «τριάρες» για Παναχαϊκή και Χανιά

Το «γύρισε» η ΑΕΚ, «τριάρες» για Παναχαϊκή και Χανιά Τη 18η νίκη της σε 20 αγώνες πέτυχε η ΑΕΚ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League (Β' Εθνική). Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ (Μπελέρης 4'), η Ενωση επικράτησε 3-1 του Φωστήρα στον Ταύρο με τους Γιόχανσον (18'), Πλατέλλα (36'), Ζόριτς (80') να ανατρέπουν την εις βάρος της κατάσταση.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Βαγγέλη Γούτης): Γκέκας, Ζυγογιάννης, Γρομητσάρης, Γκάτσεσα, Βλασόπουλος (72΄ Ιμεράι), Μουκίδης (46΄ Σιώπης), Μουστόγιαννης (62΄ Ράμα), Μπελέρης, Σμυρλής, Αχείμαστος, Μήτκας.
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Ανάκογλου, Αραβίδης (74΄ Ντακόλ), Κολοβέτσιος, Μπακάκης (65΄ Ρόβας), Πεταυράκης, Πλατέλλας, Τζανετόπουλος, Κρισάντους, Ζόριτς (83΄ Φαγέ), Γιόχανσον.

Η Παναχαϊκή εύκολα και απλά νίκησε 3-0 τον Άλιμο στο Παμπελοποννησιακό. Οι Πατρινοί επιβλήθηκαν πλήρως και εξακολουθούν να βαδίζουν χέρι-χέρι με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη 2η θέση του ομίλου.
Ο ΑΟ Χανιά πανηγύρισε την πιο ευρεία νίκη του (3-0) απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών και βρέθηκε στην 4η θέση. Ι
σόπαλος 1-1 ολοκληρώθηκε ο αγώνας Επισκοπή-Καλλιθέα. Προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό οι γηπεδούχοι με τον Μποτωνάκη, ενώ ισοφάρισε ο Μασάντο στο 32' για την Καλλιθέα που είχε δύο δοκάρια στο β' ημίχρονο.