Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2012

Απονομή δικαιοσύνης. Πέταξε... με Λαζαρίδη ο Ατρόμητος 1 - 0 τον ΠΑΟΚ

Μπορεί ο Ατρόμητος να εμφανίστηκε καλύτερος του ΠΑΟΚ και να αναζήτησε πολύ πιο θερμά τη νίκη μέσα στο "σπίτι" του, ωστόσο τη νίκη την έδωσε η... άμυνα, καθώς η εύστοχη κεφαλιά του Λαζαρίδη στο 79΄, ήταν αρκετή για να "πληγώσει" τους Θεσσαλονικείς και τον πρώην τεχνικό των "κυανόλευκων", Γιώργο Δώνη. Δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους , το σουτ του Καραμάνου στο 6΄ και το δοκάρι του Ιγκλέσιας στο 88'.
* Χθες Αρης και ΟΦΗ είχαν θέληση και επιθετικές βλέψεις, αλλά όχι και τον τρόπο να σκοράρουν κι έμειναν στο 0-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Οι «κίτρινοι» ήταν καλύτεροι και σαφώς πιο απειλητικοί στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη (πρώτη στο πρωτάθλημα) στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής, καθώς δεν είχαν τρόπο να «τελειώσουν» επιτυχώς τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.
Από την άλλη πλευρά ο ΟΦΗ, αφού «άντεξε» στο πρώτο ημίχρονο, επιχείρησε να «κλέψει» το παιχνίδι στο πρώτο 15λεπτο του δεύτερου μέρους, είχε δοκάρι (57' Κουτσιανικούλης)