Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Η ισοπαλία , της ισοπαλίας στον 7ο όμιλο

Δεν έβγαλε νικητή το ντέρμπι ανάμεσα στον Αστέρα Μαγούλας και την Ένωση Μιδέας (0-0). Δυστυχώς όμως δεν έλειψαν τα επεισόδια και ο τραυματισμός ενός παίκτη. Όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι της ομάδας της Μιδέας, μετά το τέλος της αναμέτρησης η αποστολή δέχθηκε επίθεση με αποτέλεσμα να σπάσουν παράθυρα στο πούλμαν της ομάδας και να τραυματιστεί στο χέρι ο Καλιαμούτος. Να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι κατήγγειλαν πως και μέλη της αποστολής δέχθηκαν φραστική επίθεση από οπαδού της ομάδας της Μαγούλας.

*

* Όρθια μέσα στην Kυνουρία έμεινε η ΑΟ Λουτρακίου. Οι παίκτες του Χρήστου Πετρινιώτη αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ με τις Βρασιές που επίσης μάχονται για την παραμονή τους στην κατηγορία.
ΒΡΑΣΙΕΣ: Παπαδόπουλος, Αλεξίου, Μαντέλος, Παππάς, Παρασκευάς, Αδάμης Δ., Σαραντέας (55' Μπακάλης), Αδάμης Γ., Αγγελόπουλος, Δημάκος, Μπάρλας.
ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Πλούμπης (15' λ. τρ. Παναγιωτόπουλος), Χατζηνικολής, Δημαράκης, Σούμπης, Παινέσης (85' Γιαρμύρης), Τσάτσος, Αντωνίου, Νάστος, Χρυσαφίδης, Αποστολάκης, Τσουμάνης (72' Γεωργάς).

Παναρκαδικός ...18 ...13
Τη νίκη ήθελε στο Κιάτο ο Πέλοπας κόντρα στη Δάφνη Ερυθρών αλλά τελικά αρκέστηκε στο 1-1 όπως διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με γκολ των Μπούκη (5') και Μήτρου (32') με πέναλτι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αποβλήθηκαν οι Αμβράμπος και Πλαβούκος.
ΠΕΛΟΠΑΣ: Χασαμπέλι, Ροθώνης, Μπούκης, Στασινόπουλος Δ., Αντωνόπουλος, Παπαδημητρίου, Λίλιος (62' Χουσελάς), Στασινόπουλος Λ. (46' Σέγκας), Πετρόπουλος, Μπαλτζής, Μιχαλόπουλος (90' Παπαβασιλείου).
ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Βασιλείου, Κουτσοδήμος, Τσατσαρώνης, Μάγκας, Αμβράμπος, Κώνστας Μ. (75' Κομήτης), Κιάφα (72' Ταυλαρίδης), Λιώρης, Σιδέρης, Μήτρου (90' Τσαούσης), Πλαβούκος.