Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010

Προχώρησαν με νίκες Μαγούλα και Θήβα

Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο ο πρωτοπόρος Αστέρας Μαγούλας και κέρδισε 2-0 το Δήλεσι που πάλεψε αν και έπαιζε από το 35' με δέκα λόγω αποβολής του Ιωσήπου. Τα γκολ πέτυχαν οι Λούπας (63'), Καραμάνος (68') ενώ δοκάρια είχαν οι Έβερετ (36') και Μενδρινός (68').
Έστω και δύσκολα η Θήβα επικράτησε 2-1 του Κρανιδίου στο ντεμπούτο του Δήμου Κάβουρα στον πάγκο. Ο Περγιάλης στο 65' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους αλλά στο 78' με πέναλτι ο Πετγαζλής έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Δυο λεπτά αργότερα ο Μπινιάκος χάρισε τη νίκη στη Θήβα που παραμένει στο κατόπι του Αστέρα Μαγούλας.
Οι υψηλές πτήσεις για την Ένωση Μιδέας συνεχίζονται με την ομάδα να δείχνει πως έχει βρει τα πατήματά της. Ο Καραγκούνης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 2' και στο 66' ενώ ο Αγγελόπουλος στο 79' διαμόρφωσε το τελικό 3-0.
Ο Πανναυπλιακός πήρε το ντέρμπι με τον Παναργειακό (3-0) και συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο πρωτάθλημα. Ο Δριμούρας Β. (15' και 19') πέτυχε δυο γκολ ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γκιαούρης στο 57ο λεπτό. Ο Ανέστης στο 77' αποβλήθηκε με κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κοκορομύτη.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κοψαχείλης, Παπαδόπουλος (22' Λάτσης), Σάιντ, Παπαπέσιος, Τσιμπανάκος, Λιάρος (36' λ. τρ. Κοσμάς), Ζαραφωνίτης (83' Σάββας), Χοντζάι, Τσακώνης, Ανέστης, Παπαευθυμίου.
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης, Φρισύρας (89' Πρωτόπαππας), Δρούζας, Παπαγεωργόπουλος, Αντωνόπουλος, Δριμούρας (87' Ρ. Δριμούρας), Κοκορομύτης, Αριτζής (86' Καραμπέτσος), Γκιαούρης, Παπαϊωάννου
Εντυπωσιακή η Χαλκίδα πήρε τεράστιο διπλό μέσα στην έδρα των Βρασιών με 3-0. Ο Παπαϊωάννου σε έναν ακόμη αγώνα ήταν εντυπωσιακός (26', 70') ενώ το άλλο γκολ πέτυχε ο Δασκαλάκης στο 56ο λεπτό.
Αν και ο Πόρος προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με τον Νεόφυτο ηττήθηκε 2-1 από τον ψυχωμένο Αία με 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σπυρίδης έφερε το ματς στα ίσα και στο 65' ο Κοράκης Γ. διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι λίγο πριν από το τέλος της αναμέτρησης.
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Δάφνη Ερυθρών μέσα στα Λουκίσια (1-0). Ο Τσαλμάς στο 30ο λεπτό χάρισε τη νίκη στις Ερυθρές που στάθηκαν τυχερές στη φάση του 72' όταν η προσπάθεια του Σπανού Κ. σταμάτησε στο δοκάρι.
Για μια ακόμη αγωνιστική ο ΑΟ Λουτρακίου έμεινε μακριά από τη νίκη ενώ ο Αστέρας Δρεπάνου πήρε έναν ακόμη πόντο μακριά από την έδρα του. Ο Χρυσαφίδης στο 70' άνοιξε το σκορ αλλά ένα τέταρτο αργότερα ο Μίχος ισοφάρισε σε 1-1.
ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Παναγιωτόπουλος, Μούτσος, Γκαρμίρης (75' Ταινέσης), Βουτσινάς, Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου (80' Μήτρου), Νάστος, Χρυσαφίδης, Κολιάκος, Αποστολάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Πιτερός, Παπαδημητρίου, Αναγνωστόπουλος, Καχριμάνης Α., Τράκας, Αντωνιάδης, Κοκώνης (68' Παπακωνσταντίνου), Κάζας, Ισούφη (90' Σπ. Μανδύλης), Μίχος, Παπασαράντος (60' Μπελέσης)